Blagierka

Akapit Press
2010-10-06
2010-10-06
Izabela Sowa ekologia mlodzieżowe

Okładka książki Kulminacje Paulina Holtz, Joanna Jodełka, Manula Kalicka, Marika Krajniewska, Agnieszka Niezgoda, Izabela Sowa, Małgorzata Warda, Janusz Leon Wiśniewski, Magdalena Witkiewicz
Kulminacje Paulina Holtz, Joan...

Książka Izabeli Sowy przypadła mi do gustu od pierwszej strony, akcja toczyła się bardzo szybko. Treść była ciekawa. Autorka poruszyła temat ekologii w naszym życiu, obalając wszelkie mity na jej temat i pokazując, że wcale nie tak łatwo jest żyć pro-eko w dzisiejszych czasach, a tym bardziej namówić innych na to, by żyli ekologicznie. Do tego dochodzą problemy nastolatków ukazane w sposób przystępny, przejrzysty. Widzimy przemianę głównej bohaterki, razem z nią przeżywamy sukcesy i smak porażki. Czy Paris odnajdzie swoje ja i przestanie grać? Czy pozna czym jest prawdziwa przyjaźń? Czy zazna troski i miłości ze strony rodziców? I co z jej chłopakiem, Bondem? O tym dowiemy się czytając ,,Blagierkę". Bardzo lubię styl pisarski Izabeli Sowy, łatwość z jaką przekazuje ważne rzeczy w sposób prosty i zrozumiały dla czytelnika. A sama lektura sprawa ogromną przyjemność. Książkę pochłonęłam w kilka godzin, więc to znak że musiała mieć w sobie coś, co sprawiło, że chciałam ją jak najszybciej przeczytać. Polecam ,,Blagierkę" zwłaszcza tym, którzy interesują się ekologią, a także wszystkim tym, którzy szukają przyjemnej lektury na wiosenne popołudnie. Z tą książką nie sposób się nudzić.

Mam przebłyski tego, o czym była, lecz doskonale pamiętam, że pochłonęłam ją jednym tchem. Zabawna, dobrze napisana, czego chcieć więcej? Pokazuje w jakiś sposób realia naszego społeczeństwa. Bardzo lubię panią Izę, jak na razie nie zawiodłam się na jej książkach :) Polecam!

Wiem,wiem.Literatura dla młodych,dziewczyn.Tak 18-20 lat.Przynajmniej,ja to czuje.Czyta się łatwo i lekko,ba czasem miałem wrażenie.Że słowa,lecą szybciej niż myśli.Moje,oczywiście.
Polubiłem Amelię,to mądra dziewczyna.Wie,czego chcę od życia.Pisać,chce Amelia.
Cóż marzenia ładne.I praktyczne.
Czasem nie mogłem się odnaleźć,w tych rozmowach nastolatek.
Cóż,bywa.Ale książka fajna.

Polubiłem Amelię,to mądra dziewczyna.Wie,czego chcę od życia.Pisać,chce Amelia.
Cóż marzenia ładne.I praktyczne.
Czasem nie mogłem się odnaleźć,w tych rozmowach nastolatek.
Cóż,bywa.Ale książka...

Książka lekka, pełna humoru,a jednocześnie posiadająca element intrygi...
Miło się ją czytało, aczkolwiek ostatecznie kazało mi ją zakupić i nawet kazało się lepsze od niektórych części jej treści to opis autorki:„Izabela Sowa pochodzi z jagodowej stolicy Polski, na Podkarpaciu. Obecnie zadomowiona w Krakowie, gdzie ma swoje oswojone drzewo. A w nim dziuplę, którą dzieli z:dwoma fantastycznymi dachowcami, sympatyczną Rybką, humorzastym cytrusem i kapryśną weną...”

Książka lekka, pełna humoru,a jednocześnie posiadająca element intrygi...

"Ujdzie w tłoku".

"Ujdzie w tłoku".

Całkiem wciągająca, a przy tym przekazująca jakieś, nazwijmy to, "wyższe prawdy". Czyli Izabela Sowa rządzi, innymi słowy :)

2037

Dowcipnie napisana, czyta się lekko, ale po przeczytaniu przychodzi refleksja, że tak naprawdę, to do śmiechu to nam być nie powinno. Reklama robi wodę z mózgu? wszak mózg to niemal 80% wody ;-))

Super, zwariowana historia młodych nastolatków Licealistów przed maturą...w humorystyczny sposób opowiedziana, pełna humoru, radości uśmiałam się po pachy,,coś lekkiego i przyjemnego.
Uwielbiam Izabelę Sowę czytać:):)

Uwielbiam Izabelę Sowę czytać:):)

Książka jak z serialu. Ciekawa fabuła. Polecam szczególnie wszystkim nastolatkom.

Fajne czytadło, lekka i wciągająca. Wyraziści bohaterowie.

Fajne czytadło, lekka i wciągająca. Wyraziści bohaterowie.

• 2011