Kluczyk Yale

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
83-207-1691-8
ciarach

Autor cieszącej się wielkim powodzeniem "Czkawki" ponownie proponuje garść wspomnień z polskiego Lwowa. To zbiór opowieści o wywodzących się z tego miasta sławnych ziomkach autora, jak Irena Dziedzic, Andrzej Hiolski czy Erwin Axer, anegdoty, zwyczaje. Jerzy Janicki przypomina zapomniane anegdoty i zwyczaje oraz odtwarza niepowtarzalną atmosferę lat i miejsc. Czasem wywołuje łzę w oku, a czasem bawi serdecznie. Wszystko to zaś napisane piękną lwowską polszczyzną i okraszone archiwalnymi zdjęciami, pamiątkami i dokumentami.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry, 2002

vanin | 2013-12-26