Dziennik w ścisłym znaczeniu tego wyrazu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
6 (23 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
historyczna

Bronisław Malinowski (1884-1942) etnolog, antropolog społeczny, w 1914-1918 prowadził na Nowej Gwinei i wyspach Trobrianda badania terenowe, które przyniosły mu światowy rozgłos. Większą część życia spędził poza krajem. Od 1927 roku kierował katedrą antropologii społecznej na uniwersytecie w Londynie, od 1938 roku wykładał na Yale University. Autor m.in. takich książek jak Argonauci z zachodnieg

jabajbaj | 2013-06-30

Genialnie się to czyta znając dotychczas tylko oblicze Malinowskiego jako "wybitnego antropologa" xd Dziennik jest dość rozwlekły, momentami przynudza, ale też nie chodzi o to, by wychwycić tylko najciekawsze fragmenty, ile by poznać jego autora. A znając do tego jego książki stricte naukowe można się przy tej lekturze momentami nieźle uśmiać^^

Tom_Beton | 2011-07-13

Zła książka. Dywagacje neurotyka, które nigdy nie powinny zostać wydane.

Hatifnat | 2012-05-05

Z antropologią związana jestem poniekąd zawodowo oraz hobbystycznie. Prace Malinowskiego lubię i cenię, jednak znając metody antropologiczne stosowane pod koniec XIX-go oraz w początkach XX-go wieku oraz burzliwy życiorys bohatera, podchodziłam do jego prac z dystansem. //Dziennik// pozwala jeszcze szerzej spojrzeć na życie i badania Bronisława Malinowskiego. Jest to z cała pewnością trudna i wymagająca lektura. Jednak niezmiernie ciekawa.

Daga | 2012-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Czytam i nie jestem zachwycona. Może wrócę do tej książki później. Jestem rozczarowana.

Bjorn | 2016-08-31
Na półkach: Antropologia, Przeczytane