Zapiski Detektywa Kindaichi t. 6

Tłumaczenie: Mateusz Łukasik
Cykl: Zapiski Detektywa Kindaichi (tom 5)
Wydawnictwo: Waneko
金田一少年の事件簿
komiks, manga, kryminał
komiksy
Moonlight

Bohaterem mangi jest Hajime Kindaichi, wnuk słynnego w całej Japonii detektywa, cieszący się w swojej szkole dość kontrowersyjną opinią. Swoją prawdziwą twarz detektywa-amatora pokazuje po raz pierwszy podczas szkolnej wycieczki, na której zostaje popełniona seria morderstw. Na codzień roztrzepany i pocieszny chłopczyk w takich chwilach okazuje się szatanem dedukcji.

źródło opisu: Waneko, 2003

źródło okładki: http://waneko.pl

Esme | 2016-06-04
Przeczytana: 25 maja 2016

Czytając ten tom ponownie znałam już obie historie z wersji anime, choć na szczęście nie pamiętałam już zbyt dobrze szczegółów. W zasadzie posiada on podobne wady, jak poprzednie (brak tłumaczenia komentarza od autorów oraz reklama wydawnictwa w środku mangi - chociaż teraz przynajmniej przedziela obie opowieści zamiast być pośrodku niczego...), jednak fabuła to wynagradza. Zakończenie pierwszej historii, jak i cała jej treść jest świetnie przemyślana, postacie są "głębokie", nie ma w niej zbędnego dramatyzmu i bardzo mi się podoba :) Druga historia ciekawie oddaje psychikę dwóch głównych bohaterów. Generalnie obie z nich posiadają typowo japońskie wątki (onsen, w którym kobieta w średnim wieku podchodzi do licealisty - WTF?, kurczenie-się-pewnych-narządów-czyli-Japończycy-uczą-biologii, "marnowanie ciała", "zaczepienie się" na moście czy bycie "obdarzonym temperamentem" a kształt uszu xD) których jest tutaj wybitnie dużo i aż człowiek się dziwi, że nadpobudliwa polska cenzura z...

Damian Jankowiak | 2012-02-08

Bardzo dobry kryminał w formie mangi, polecam! :)

| 2017-02-09
WisemantheWise | 2015-10-23