Zapiski Detektywa Kindaichi t. 4

Tłumaczenie: Mateusz Łukasik
Cykl: Zapiski Detektywa Kindaichi (tom 3)
Wydawnictwo: Waneko
金田一少年の事件簿
komiks, manga, kryminał
komiksy
Moonlight

Bohaterem mangi jest Hajime Kindaichi, wnuk słynnego w całej Japonii detektywa, cieszący się w swojej szkole dość kontrowersyjną opinią. Swoją prawdziwą twarz detektywa-amatora pokazuje po raz pierwszy podczas szkolnej wycieczki, na której zostaje popełniona seria morderstw. Na codzień roztrzepany i pocieszny chłopczyk w takich chwilach okazuje się szatanem dedukcji.

źródło opisu: Waneko, 2002

źródło okładki: http://waneko.pl

Esme | 2016-05-17
Przeczytana: 09 maja 2016

Pierwszy z tej serii mangowej tomik, którego obwoluta została zamieniona na typowo "japońską". W związku z tym zamiast dotychczasowej solidnej kartonowej oprawy z zagiętymi bokami z przodu i z tyłu otrzymaliśmy miękką kartonikową okładkę z papierową, cienką obwolutą lichej jakości.
Kolejna "gratka" w wersji polskiej to brak przetłumaczenia noty od autorów (i jednoczesnego zostawienia małego obrazka na dole strony, przez co całość wygląda dość pustawo). Z kolei w połowie mangi jakiś geniusz uznał, że to dobre miejsce na podanie informacji o zmianach w sprzedaży wysyłkowej :/
Kreska, jak zwykle, urzeka. Już sam art na okładce jest niesamowity, zupełnie jakby był narysowany i pokolorowany na papierze o specjalnym rodzaju nieco szorstkiej powierzchni. W rogu kadru na jednej ze stron jest też narysowana nocna lampka witrażowa, która dodaje "smaczku" i oddaje klimat tamtych czasów :)
Jeśli chodzi o historie, to zdecydowanie dłuższe w tym tomiku jest dokończenie zaległej niż rozpoczęcie...

Damian Jankowiak | 2012-02-08

Bardzo dobry kryminał w formie mangi, polecam! :)

Kudamononomono | 2017-06-04
Na półkach: Rok?, Przeczytane