Zapiski Detektywa Kindaichi t. 5

Tłumaczenie: Mateusz Łukasik
Cykl: Zapiski Detektywa Kindaichi (tom 4)
Wydawnictwo: Waneko
金田一少年の事件簿
komiks, manga, kryminał
komiksy
Moonlight

Bohaterem mangi jest Hajime Kindaichi, wnuk słynnego w całej Japonii detektywa, cieszący się w swojej szkole dość kontrowersyjną opinią. Swoją prawdziwą twarz detektywa-amatora pokazuje po raz pierwszy podczas szkolnej wycieczki, na której zostaje popełniona seria morderstw. Na codzień roztrzepany i pocieszny chłopczyk w takich chwilach okazuje się szatanem dedukcji.

źródło opisu: Waneko, 2003

źródło okładki: http://waneko.pl

Esme | 2016-05-18
Przeczytana: 18 maja 2016

Po pierwsze - okładka. Tym razem także doświadczymy zmian, ale dla odmiany na lepsze. Zamiast lichej jakości papierowej obwoluty jak w poprzednim tomiku dostaliśmy od wydawnictwa już typowo "mangową", błyszczącą i dobrej jakości.
Ponadto wyjaśnia się wreszcie w przypisku od autorów, czemu każdy rozdział ma własny wstęp - manga ukazywałą się cotygodniowo w odcinkach w "Shonen Magazine", więc autorzy niejako musieli przypominać czytelnikom skomplikowaną fabułę.
Ponownie mamy tu nieproporcjonalne długości obu historii - większość tomiku zajmuje, genialne zresztą, zakończenie pierwszej, a tylko ostatnie 40-parę stron zajmuje druga opowieść. Ta pierwsza zresztą ma swoje smaczki - jaki autor dopisuje tekst "a kuku! <3" przy szkielecie zamordowanej osoby i jeszcze dorysowywuje mu minki xD? No serio... Drugi "smaczek" to piękny art na str. 153 narysowany inną techniką niż normalnie stosuje się w mangach (przypomina bardziej fragment kredkowanego artboooka).
Jeśli chodzi o...

Damian Jankowiak | 2012-02-08

Bardzo dobry kryminał w formie mangi, polecam! :)

Kudamononomono | 2017-06-04
Na półkach: Rok?, Przeczytane