Pułapka anoreksji

Tłumaczenie: Marzena Radomska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia dla Ciebie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jedność
6 (17 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
La trappola della anoressia
83-7442-465-6
anoreksja
Dominika

Być może uważasz, że Twojego ciała jest za dużo. Poza tym uważasz, że nie masz silnej woli i daleko Ci do doskonałości. A w telewizji, kolorowych magazynach, filmach ciągle widzisz wspaniałych, radosnych i szczęśliwych ludzi, pięknych i pogodnych bo... szczupłych. Bardzo poważna, bardzo niebezpieczna i bardzo trudna w leczeniu choroba zwana anoreksją rozpoczyna się od... decyzji o ograniczeniu...

Bardzo poważna, bardzo niebezpieczna i bardzo trudna w leczeniu choroba zwana anoreksją rozpoczyna się od... decyzji o ograniczeniu jedzenia i/lub stosowaniu diety.Ta książka pozwoli Tobie i Twoim najbliższym uniknąć pułapki, gdy jedzenie staje się śmiertelnym wrogiem, obsesją, religią, tajemną wiedzą, drogą do nieśmiertelności.

Ewa Żelazo | 2018-04-21
Przeczytana: kwiecień 2018

Valerio Albisetti, jak podaje Wikipedia, to psychoterapeuta i twórca książek poradnikowych poświęconych psychologii. Książka, którą właśnie skończyłam czytać dotyczy problemu anoreksji.
Albisetti opisuje tę chorobę jako jedną z oznak wewnętrznej walki. Pokazuje jej uwarunkowania społeczne i kulturowe. Mówi, na co zwracać uwagę przy podejrzeniu występowania anoreksji. Oczywiście główny nacisk kładzie na kontekst psychologiczny. Wszystko to robi w prosty i zwięzły sposób.

To, co utrudniało mi odbiór tej książki -zwłaszcza na początku lektury -to nieco oceniający sposób pisania. Wrażenie to jednak mija, intencje autora, jego wskazówki i poglądy są jasne i przejrzyste. Myślę, że dla osób, które, z różnych powodów, chcą lub potrzebują zorientować się na czym polega anoreksja i jak można sobie z nią radzić, ta książeczka będzie dobrym wyborem.

żakla29 | 2014-11-15
Przeczytana: 04 września 2014

Koleżanka wypożyczyła mi tę książkę, zupełnie nieświadomie :) Była pewna, że jest to historia "jakiejś" dziewczyny, a nie książka pisana w formie poradnika.
Dzięki tej książce mamy "pewną wizję" w głowie, że nie warto głodzić się, tylko lepiej wprowadzić racjonalne żywienie do swojego menu.

Magdalena | 2012-10-14
Przeczytana: 2009 rok