Pułapka anoreksji

Valerio Albisetti Wydawnictwo: Jedność nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
La trappola della anoressia
83-7442-465-6
Marzena Radomska
Jedność
anoreksja
La trappola della anoressia
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
83-7442-465-6
Marzena Radomska
anoreksja

Valerio Albisetti, jak podaje Wikipedia, to psychoterapeuta i twórca książek poradnikowych poświęconych psychologii. Książka, którą właśnie skończyłam czytać dotyczy problemu anoreksji.
Albisetti opisuje tę chorobę jako jedną z oznak wewnętrznej walki. Pokazuje jej uwarunkowania społeczne i kulturowe. Mówi, na co zwracać uwagę przy podejrzeniu występowania anoreksji....

Koleżanka wypożyczyła mi tę książkę, zupełnie nieświadomie :) Była pewna, że jest to historia "jakiejś" dziewczyny, a nie książka pisana w formie poradnika.
Dzięki tej książce mamy "pewną wizję" w głowie, że nie warto głodzić się, tylko lepiej wprowadzić racjonalne żywienie do swojego menu.

• Zaburzenia odżywiania
  • Psychologia/psychiatria