83-922963-0-3
komiksy
komiksy

Kim jest Blaki? To niewielki, wiecznie czymś zatroskany facecik, który sprawia wrażenie, jakby całe życie spędzał na rozmyślaniach. Zgubiona gumka myszka czy puste miejsce w przedziale pociągu pospiesznego są w stanie sprowokować go do refleksji na temat natury wszechrzeczy. Czy coś z nich wynika? Jakiś morał, jakieś doniosłe przesłanie? Nie zawsze, ale też nie jest powiedziane, że koniecznie musi. Blaki myśli dla samej przyjemności myślenia. A komiksy z jego udziałem czytać można dla samej przyjemności czytania. Album Mateusza Skutnika i Karola Konwerskiego Blaki będzie miał swoją premierę na tegorocznym MFK w Łodzi.. Nazwiska autorów gwarantują, że czas poświęcony na zawarcie znajomości z Blakim nie będzie czasem straconym.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/blaki/1

źródło okładki: http://art.webesteem.pl/15/blaki.php

Arthaniel | 2016-09-07
Przeczytana: 07 września 2016

Lekturę "Rewolucji" skwitowałem krótkim "aha", a Morfołaki wydały mi się jednym wielkim bezsensownym bazgrołem, stąd ostrożnie wysnułem tezę, że moja wrażliwość i poczucie estetyki oraz wrażliwość i poczucie estetyki Skutnika znajdują się najwyraźniej na dwóch przeciwnych biegunach, oddalone od siebie najdalej, jak to tylko możliwe. A potem przeczytałem Blakiego. I co prawda daleko mi od ochów i achów, ale ostatecznie stwierdzam, to naprawdę sympatyczny komiks jest. Uroczy główny bohater, ciekawe kadry, ładne tła, a to wszystko okraszone mnóstwem filozofowania, ale bez pseudointelektualnej maniery. Takie coś to ja mogę czytać. / ocena dla albumów 1-3. Zdecydowanie najbardziej podobały mi się te historyjki, w których występowała Pani Blaki - te ich związkowe perypetie zawierają w sobie naprawdę MNÓSTWO życiowej prawdy :D!

Przemek Skoczyński | 2015-02-10
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 10 lutego 2015

Przeurocze i inteligentne, mimo że pozornie błache.

kaa | 2016-01-06
Bartje | 2015-10-27