Blaki. Paski

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Blaki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
978-83-60915-19-6
blaki, komiks
komiksy
Oleum Ricini

"Blaki. Paski" to nie tylko trzeci - po "Blakim" (2006) i "Panu Blakim" (2007) - album z "niewielkim, wiecznie czymś zatroskanym facecikiem" w roli głównej. To również trzy opowieści o głównym bohaterze, z których każda pokazuje go w zupełnie innych okolicznościach. W pierwszym rozdziale obserwujemy Blakiego pozostawionego samemu sobie - walczącego z fobiami (pająki!) i nieznośnym dniem codziennym. "Pan Blaki" na urlopie to z kolei komiksowa wersja słynnych "Wakacji pana Hulot" Jacquesa Tati, czyli wyjazd na wakacje = koszmar. A jednak ciągle nam mało. Natomiast "Pan i pani Blaki" to chyba najcelniejszy obraz damsko-męskich relacji, jaki pojawił się w polskim komiksie ostatnich lat. I najzabawniejszy. Jak zresztą wszystkie przypadki Blakiego, prawdziwego everymana naszych zwariowanych czasów.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.kultura.com.pl/index.php

Nazgulica | 2012-09-23

Rewelacyjny Pan Blaki w kolejnej odsłonie.
Absurd codziennej rzeczywistości połączony z czarnym humorem, proste ilustracje cieszące oko i tak przejrzyste, że aż miło powraca się do komiksu.

Przemek Skoczyński | 2015-02-10
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 10 lutego 2015

Ta część różni się od poprzedniczek. Brak tu "filozofowania", jest raczej zbiór krótkich i zabawnych historyjek z dnia codziennego.

kendo777 | 2016-10-27
Na półkach: Przeczytane, Komiksy