Pssst!

Pssst!
978-83-60298-28-2
komiksy
figgin

Zbiór kilku krótkich opowieści obyczajowych autorstwa norweskiego rysownika Jason'a.
Jedyne w swoim rodzaju połączenie prostoty grafiki z głębią rozważań na temat życia, śmierci, miłości i nienawiści, a wszystko to zaprawione niesamowitym ironicznym humorem charakterystycznym dla autora.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/pssst/1

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/pssst/1

Arthaniel | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Zbiór miniaturek o dorastaniu, o przemijaniu, o miłości i o samotności. Dla fanów Jasona pozycja obowiązkowa - ich wzruszy; innych (w tym mnie) - przyprawi co najwyżej o wzruszenie ramion. Pozycja z cyklu "można, ale nie trzeba".

figgin | 2011-01-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Najlepszy album Jasona jaki wydano w naszym pięknym kraju.Gęste, surrealistyczne, miejscami mroczne arcydzieło. Prawdziwy minimal, brak tekstu i nader oszczędna grafika, mimo to az kipi od treści. Prawdziwa perełka.

Przemek Skoczyński | 2015-02-11
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 09 lutego 2015

Jason powoli awansuje do miana mojego ulubionego twórcy komiksów. Nie przeszkadza mi, że ta pozycja (podobnie jak "Stój...") jest dziełkiem mrocznym i depresyjnym. Pozornie abstrakcyjne opowieści o samotności, śmierci i jeszcze kilku ważnych sprawach, z aktorami o zwierzęcych buźkach kompletnie pozbawionych emocji. Mistrz.

Hajimson | 2013-07-10

Komiks minimalistyczny, ale to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, wydaje się, że słowa są tam zbędne. Historie pozornie proste, dają tematy do zastanawiania się na długi czas.

Od zakupu Pssst! komiksy Jasona kupuję w ciemno i jak dotąd nigdy się nie zawiodłem. Polecam.

agaleszcz | 2015-11-30
Na półkach: Przeczytane, Komiksy