W krainie srebrnego lwa

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
59-064098011-4-7
May, opowieść przygodowa
przygodowa

Akcja książki rozgrywa się na Dzikim Zachodzie w drugiej połowie XIX.
Kara Ben Nemsi, przyjaciel Kurdów, wyrusza z przyjaciółmi oraz swym wiernym psem Dojanem na górę Medię, aby ostrzec Maradulime - strażniczkę skarbów. Jego odwieczny wróg, Maharadża.

źródło opisu: http://wysylkowa.pl/ks1118890.html

Zofia | 2015-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2015

Słyszałam, że Karol May to pisarz odpowiedni dla dzieci do 13 roku życia. Ja jednak nakłoniona przez własną ciekawość i wiadomą sławę tego pisarza, sięgnęłam po książkę jego autorstwa. To zupełny przypadek, że z bibliotecznej półki wzięłam akurat "W krainie Srebrnego Lwa". Jednak już po kilku stronach zachwycił mnie lekki i przyjemny, a zarazem charakteryzujący się świetnym warsztatem styl May'a. Do tego fantastyczna fabuła, pozwalająca nam poznać fascynujący Orient i jego wspaniałą kulturę. Oprócz tego autor osnuwa całą powieść egzystencjalnymi przemyśleniami, a wplatając je w dialogi sprawia, że trudna, głęboka treść staje się prosta w odbiorze i pozostawia czytelnika zamyślonego, pełnego refleksji.
Serdecznie polecam osobom w każdym wieku!

kitty2710 | 2016-03-28
Marduk | 2016-03-24