Świadek prawdy. Życie i śmierć księdza Jerzego Popiełuszki

Wydawnictwo: Święty Paweł
ksiądz, Jerzy Popiełuszko
religia
Ag2S

"Świadek prawdy" to pełna biografia księdza Popiełuszki, która ukazuje jego życie duchowe oraz drogę do świętości, a także istotę jego męczeństwa. Książka oparta jest na rozmowach z ludźmi, którzy znali księdza Jerzego: z jego matką, przyjaciółmi, najwyższymi przedstawicielami władzy oraz Kościoła, m.in. kard Stanisławem Dziwiszem, który po raz pierwszy wyjawia, co o ks. Popiełuszce mówił JanPaweł II.
Biografia ta przybliża również cuda, jakich ludzie doznali za wstawiennictwem tego męczennika i odpowiada na pytania, w jakich tak naprawdę okolicznościach zginął ksiądz Jerzy i na czym polega tajemnica jego świętości.

Magdalena | 2019-05-21

Autorka w interesujący sposób przedstwiła postać księdza Jerzego. Znajdziemy tam opis ciepłego, rodzinnego domu, dzieciństwo Jerzego, lata szkolne, opis posługi ministranta, którą pełnił z największą gorliwością. Oczywiście opisano czasy seminarium, przymusową służbę wojskową i jego bohaterską postawę w tych trudnych warunkach, opis pracy na poszczególnycgh parafiach, służbę kapłańską pełnioną dla różnych środowisk (medycznych, czy robotniczych). W tym wszystkim widzimy człowieka z krwi i kości. Skromnego, cichego, niepozornego kapłana, który gromadził wokół siebie tłumy wiernych. Poznajemy jego duchowość i charakter. Jesteśmy świadkami tej niezłomnej, bohaterskiej postawy. Popiełuszko wie, że w końcu zostanie zamordowany, a mimo to, twardo idzie obraną ścieżką, nie ugina się i przyjmuje męczeństwo... a to wszystko w imię prawdy i dewizy ''Zło dobrem zwyciężaj''.

Milena Kindziuk dotarła do wielu osób, które znały księdza Jerzego - do bliższej i dalszej rodziny, do dawnych...

kubus3817 | 2018-07-23

Książka jest bardzo fajna. Wiele można się dowiedzieć nowych faktów dotyczącej życia bł. Jerzego Popiełuszki.

Paweł Lesiak | 2015-10-11
Przeczytana: 25 lipca 2015

Książka ta jest chyba jedną z najobszerniejszych, ale z pewnością także najpełniejszą biografią błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Ukazana w niej została droga księdza Jerzego do kapłaństwa i męczeństwa.
W książce znajdziemy wiele świadectw i opinii osób, które znały księdza Jerzego. Z ich opowieści wyłania się obraz kapłana pełnego pokory oraz umiłowania prawdy, a także miłości do bliźniego i nieprzyjaciół.

eFKa | 2015-07-15

Najlepsza książka o księdzu Jerzym, jaką dotąd przeczytałam. Wierzę, że to dzieki niej moja miłość do tej Postaci się rozpaliła. Lubię do niej wracać, nie są to tylko suche fakty podane na tacy, naprawdę czyta się ją świetnie dzięki bogactwu historii i wspomnień.

Chucky85-Przemek | 2012-12-12
Przeczytana: 16 października 2012

jedna z moich ulubionych książek o człowieku,który był świadkiem prawdy.Opis dzieciństwa, młodych inspiracji, wartości wziętych z domu Popiełuszki na prawdę potrafią wzruszyć. Autorka bardzo wyczerpująco i starannie przedstawiła szczerą postać ks.Jerzego. Super książka podnosząca na duchu i dająca wytrwałość w tym dzisiejszym zakłamanym świecie.