Świadek prawdy. Życie i śmierć księdza Jerzego Popiełuszki

Wydawnictwo: Święty Paweł
ksiądz, Jerzy Popiełuszko
religia
Ag2S

"Świadek prawdy" to pełna biografia księdza Popiełuszki, która ukazuje jego życie duchowe oraz drogę do świętości, a także istotę jego męczeństwa. Książka oparta jest na rozmowach z ludźmi, którzy znali księdza Jerzego: z jego matką, przyjaciółmi, najwyższymi przedstawicielami władzy oraz Kościoła, m.in. kard Stanisławem Dziwiszem, który po raz pierwszy wyjawia, co o ks. Popiełuszce mówił JanPaweł II.
Biografia ta przybliża również cuda, jakich ludzie doznali za wstawiennictwem tego męczennika i odpowiada na pytania, w jakich tak naprawdę okolicznościach zginął ksiądz Jerzy i na czym polega tajemnica jego świętości.

Paweł Lesiak | 2015-10-11
Przeczytana: 25 lipca 2015

Książka ta jest chyba jedną z najobszerniejszych, ale z pewnością także najpełniejszą biografią błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Ukazana w niej została droga księdza Jerzego do kapłaństwa i męczeństwa.
W książce znajdziemy wiele świadectw i opinii osób, które znały księdza Jerzego. Z ich opowieści wyłania się obraz kapłana pełnego pokory oraz umiłowania prawdy, a także miłości do bliźniego i nieprzyjaciół.

Chucky85-Przemek | 2012-12-12
Przeczytana: 16 października 2012

jedna z moich ulubionych książek o człowieku,który był świadkiem prawdy.Opis dzieciństwa, młodych inspiracji, wartości wziętych z domu Popiełuszki na prawdę potrafią wzruszyć. Autorka bardzo wyczerpująco i starannie przedstawiła szczerą postać ks.Jerzego. Super książka podnosząca na duchu i dająca wytrwałość w tym dzisiejszym zakłamanym świecie.

eFKa | 2015-07-15

Najlepsza książka o księdzu Jerzym, jaką dotąd przeczytałam. Wierzę, że to dzieki niej moja miłość do tej Postaci się rozpaliła. Lubię do niej wracać, nie są to tylko suche fakty podane na tacy, naprawdę czyta się ją świetnie dzięki bogactwu historii i wspomnień.

Jakub | 2016-08-20
leeedyta | 2015-10-01