Killashandra

Cykl: Śpiewacy kryształu (tom 2) | Seria: Wielkie Serie SF [Amber]
Wydawnictwo: Amber
Killashandra
bythewoods

Szczęście odwróciło się od Killashandry - straciła działkę z kryształami, nie może też z braku pieniędzy opuścić planety. Nieoczekiwanie otrzymuje nową misję - ma naprawić kryształowe organy na Ofterii i dowiedzieć się, dlaczego tamtejsze władze nie zezwalają na podróże międzyplanetarne.

źródło opisu: Amber 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

McRap1972 | 2014-11-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014, E-booki
Przeczytana: 09 listopada 2014

Tom 2 trylogii niestety słabszy od 1 tomu. Co prawda początek "Killashandry" był bardzo udany. Wysoki poziom utrzymywał się mniej więcej do połowy książki. Podróż głównej bohaterki na planetę Ofteria zdecydowanie na plus. Podążenie fabuły w stronę fantastyki socjologicznej też przypadło mi do gustu. Niestety od momentu porwania Killashandry, a właściwie od momentu jej wydostania się z wyspy, poziom gwałtownie spada. Książka zamienia się ... nawet nie w romans a w tandetne romansidło z przesłodzonymi, kiepskimi dialogami. Na szczęście zakończenie znowu na dobrym poziomie.
Pomimo wielu wad uznaję "Killashandrę" za powieść udaną. Chociaż daleko jej do "Pieśni kryształu". Teraz zabieram się za tom 3 i mam nadzieję, że jednak nie rozczaruję się zakończeniem trylogii.

anta_a | 2016-03-16
Przeczytana: 16 marca 2016

Pierwsze co mi przyszło do głowy po skończeniu książki to "naprawdę, Boże, naprawdę?". Nie mogłam uwierzyć, że autorka, która w sowim życiu stworzyła dużo dobrej literatury napisała taką końcówkę. Bardziej naiwnie już się chyba nie dało.
Książka nie jest zła, na całkiem niezły środek, ale kilkanaście-dziesiąt ostatnich stron odebrałam tak jakby autorka z mozołem ciągnęła ciężki wóz pod górę, a nie pisała książkę. Druga część słabsza niż poprzednia, chociaż powiela ten sam schemat: silne uczucia (w tym odrzucenia - poświęcenia) na początku, przyjemna lektura po środku i mozolna końcówka.

anettaja | 2014-12-12

Subtelna akcja, ciekawe opisy i bardzo oryginalna historia- nie wpadłabym nigdy na pomysł śpiewania kryształu. Pierwszy tom był super, ale kolejne dwa tomy były według mnie jeszcze lepsze, choć opinie innych mówię że jest odwrotnie. Historia nadal zaskakuje i sprawia, że choć akcja nie jest wartka, to i tak naprawdę trudno przewidzieć w którym kierunku się rozwinie. Tu nie ma banalnych rozwiązań. Szczególnie podobała mi się tajna misja bohaterki w odkryciu czy na odwiedzanej na niej planecie nie ma ograniczeń wolności obywateli czyli Państwa totalirnego w którym nie ma wolnej woli. Prawie jak powieść szpiegowska z tłem sciensfiction i wątkiem romansowym, który nie jest wulgarnie opisany- to tylko kolejny element historii.

Sperare | 2012-09-18

Ubóstwiam wszystkie książki tej pani. Dla wszystkich, którzy lubią książki fantasy i SF jest to pozycja obowiązkowa:)

Kevorkian | 2013-04-27
Na półkach: Przeczytane, Fantasy/s-f, 2013
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Gorszy od poprzedniego. Czułam się trochę jakbym czytała nie science-fiction, tylko romans w nawet niekoniecznie "kosmicznej" oprawie. Z nutką klimatów a la James Bond. Zakończenie miałkie i przewidywalne. Nie ma tragedii, bo czyta się lekko i przyjemnie, ale jednak nie tego oczekuję po książce s-f.

Aliath | 2016-11-06
bartelec | 2016-09-02