Traktat o wolności

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
esej, wolność, filozofia
filozofia i etyka
Ćma

Esej mający na celu gruntowną analizę pojęcia wolności, odgrywającego kluczową rolę we współczesnym życiu społecznym i politycznym. Autor przygląda się klasycznym ujęciom tej kategorii, od koncepcji Platońskiej po liberalizm, śledząc często nieuświadomione założenia leżące u ich podstaw. Powołując się na aktualnie dyskutowane i nieraz kontrowersyjne przykłady, ukazuje trudności, jakie napotykają poszczególne ujęcia tego problemu, gdy w sposób nieuprawniony nadmiernie rozszerza się lub ogranicza ich pole znaczeniowe.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl