501 wielkich artystów

Seria: 501...
Wydawnictwo: MWK Sp. z o.o.
501 great artists
artyści, obrazy, encyklopedia
alex2586

Przewodnik przedstawiający najważniejsze postacie świata sztuki.Znajdziecie Państwo wiele wspaniałych reprodukcji dzieł wspomnianych w tekście, a także ilustracje ukazujące artystów przy pracy.

Mylengrave | 2014-01-29

Przyzwoita pozycja dla każdego miłośnika sztuki, myślę, że również bardzo pomocna dla studentów kierunków humanistycznych, którzy ze sztuką mają cokolwiek wspólnego, znajdą tutaj bowiem zdjęcia, krótkie biografie artystów, opis ich stylu, a także, co najważniejsze - powód, dlaczego znaleźli się wśród 501 najlepszych artystów świata. Dla mnie pozycja nie jest aż taka interesująca, bo jednak czytanie jej od deski do deski zaczyna robić się nudne. Obok ciekawostek są też suche daty, opisy przedstawicieli danej epoki powtarzają się, jest to nieuniknione. Dobre wydawnictwo do potraktowania go w formie leksykonu bardziej niż lektury.

Jacus19 | 2016-09-05
justynn | 2012-09-23