Więzień na Marsie

Tłumaczenie: K. W.
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dawne Fantazje Naukowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ALFA
Le prisonnier de la planete Mars
Iselor

TheMoonAdi | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Powieść fantastyczna o człowieku przeniesionym na Marsa skoncentrowaną siłą woli tysięcy indyjskich braminów...
Brzmi trochę naiwnie i niedorzecznie, ale w końcu książka ma już nieco ponad sto lat. Została więc napisana jeszcze przed genialnym pomysłem Hermanna Obertha, aby do wynoszenia statków w kosmos używać rakiet.
Niemniej jednak czyta się ją bardzo przyjemnie.
Autor nie zanudza nas mnogością opisów przyrody, a akcja potrafi być zajmująca, nawet nieprzewidywalna.

Poza tym na pierwszy rzut oka widać, że autorem jest człowiek wszechstronnie wykształcony. Lektura może więc być ciekawą dla ludzi chcących przyjrzeć się bliżej sposobowi naukowego myślenia z początku XX wieku.

Grzegorz Śmiałek | 2011-10-22
Przeczytana: 22 października 2011

Piękne i słodkie obcowanie z naiwną fantastyką XIX wieku. Przysparza śmiechu i wzruszenia. To powieść o Marsie z drzewami, ptakami i puchatymi marsjanami o ludzkim wyglądzie, no i z powietrzem rzecz jasna.

lekkoduch | 2016-05-24

Przygodowa fantastyka. Jeżeli ktoś lubi Verne'a, musi sięgnąć i po Gustava Le Rouge, który łączy w swojej powieści to co najlepsze u Verne'a jak i Burrougsa z jego książki "Księżniczka Marsa".
Le Rouge daje nam barwny świat, wyrazistego bohatera, oczywiście dzielnego i szlachetnego jak przystało na czasy w których tworzył autor i mnóstwo przygód, a wszystko to w języku, w którym widać lekkość pisania i talent. Chociaż powieść liczy sobie ponad sto lat i widać w niej sporo archaizmów, to daje naprawdę dużo radości z czytania i nikt, kto sięgnie po tą książkę nie będzie miał żadnych złudzeń, że to prawdziwa perełka i klasyka sama w sobie.

Kingsman | 2016-07-20
Przeczytana: 2012 rok

Niesamowita książka. Mimo że napisana lata temu to wciąż zaskakuje i wciąga. Polecam wszystkim fanom Sci-Fi!

Ergo_sum | 2015-09-14
Przeczytana: 1986 rok

No cóż powiedzieć? Klasyka. Język trochę archaiczny, nauka wyprzedziła "rekwizyty", ale nadal dobra. Miłośnik SF przeczyta z przyjemnością (mam nadzieję). Dla innych, może to być przyjemnie spędzony jesienny wieczór.

HanaZaczytana | 2017-07-04

Stare, ale jare- to najlepsze podsumowanie, zalecam popróbować, bo zabawa jest przednia:P http://hanazaczytana.blogspot.com/2017/06/gustave-le-rouge-wiezien-na-marsie.html

ROB | 2017-02-10

fantastyka z początku XXw w stylu z epoki czyli młody bohater wpadający w kabałę z udziałem mistycznych mocy indyjskich joginów ;p stare ale daje się bez bólu czytać

JaJa | 2014-09-23

lubię go
a najbardziej podoba mi się okładka bo cała reszta do niczego

Lech M | 2017-06-21
Przeczytana: 2008 rok