Elementy etyki w zawodzie architekta

Wydawnictwo: Wydawnictwo Politechniki Poznańskiej
83-7143-207-0
etyka
technika
Wanda

W książce określono miejsce etyki wśród dyscyplin filozoficznych i omówiono teorię samej etyki (czyli tak zwaną metaetykę). Wskazano na podstawowe sposoby rozumienia i uprawiania tej dyscypliny oraz podstawowe kryteria uzasadnień etycznych. W zwięzły sposób przedstawiono kilka podstawowych pojęć etycznych, takich jak norma, sumienie, cnota, wartość, a także wybrane stanowiska i systemy etyczne wypracowane w kręgu cywilizacji europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem filozofii starożytnej Grecji. Następnie omówiono kwestię szczegółową, czyli problematykę etyki zawodowej, i zamieszczono komentarz do kodeksów etyki zawodowej architektów w Polsce. W końcowej części książki załączono kluczowe kodyfikacje etyki zawodowej i wybrane normy prawne, ściśle związane z etycznym wymiarem pracy architekta i urbanisty. Wśród nich czytelnik odnajdzie między innymi: kodeks etyki zawodowej architektów, zasady etyki zawodu architekta oraz wybrane fragmenty prawa autorskiego.

robert | 2013-10-02
Krystianoo92 | 2011-01-30