Biosystemy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna 2000". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akademicka Oficyna Wydawnicza Exit
technika
xxmagdaxx

Tom BIOSYSTEMY, 9-tomowej monografii "Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna 2000", został opracowany przez zespół autorów prowadzących od wielu lat badania naukowe. Duży wkład w przygotowanie wydawnictwa wniosło Polskie Towarzystwo Inżynierii Biomedycznej. W książce przedstawiono jedynie wybrane zagadnienia z niezwykle obszernej tematyki dotyczącej systemów biologicznych. W poszczególnych rozdziałach omówiono cele i metody badania biosystemów oraz aktualny stan wiedzy i wyniki prac własnych. Autorzy przekazali informacje o tym, w jaki sposób wyniki badań podstawowych systemów biologicznych wykorzystywane są w naukach medycznych w zakresie szeroko rozumianej ochrony zdrowia. Materiał zawarty w tomie BIOSYSTEMY obejmuje problematykę mechanizmów wybranych funkcji realizowanych przez układy: nerwowy, oddechowy, homeostazy i immunologiczny. Przedstawiono także problematykę dotyczącą mechanizmów przekazywania informacji i roślin, ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk elektrycznych zachodzących w komórkach i ich roli fizjologicznej. Książka może służyć jako podręcznik dla każdego czytelnika pragnącego pogłębić swoją wiedzę i poznać, na wybranych przykładach, wkład badań podstawowych w rozwiązywanie problemów praktycznych.

źródło opisu: http://www.exit.pl/tom1.htm

źródło okładki: http://www.exit.pl/images/t1.jpg