Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo Politechniki Warszawskiej
83-7085-298-X
technika
Anvariel

W pracy przedstawiono nowe rozwiązania reaktorów jądrowych i systemów bezpieczeństwa elektrowni jądrowych. Elektrownie jądrowe zalicza się do zakładu przetwórczego, ponieważ występujące procesy polegają na przetwarzaniu energii pierwotnej, odnawialnej lub paliw na energię elektryczną. W niniejszej książce autor, oprócz podstaw fizycznych procesu przetwarzania energii jądrowej w ciepło, na tle dotychczasowych rozwiązań reaktorów przedstawia najnowsze rozwiązania reaktorów jądrowych i ich systemy bezpieczeństwa.

źródło opisu: Wydawnictwo Politechniki Wrocławskiej, Wrocaław, 1997

źródło okładki: http://www.itcmp.pwr.wroc.pl/~miernic/publikacje.html