Biomechanika i inżynieria rehabilitacyjna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna 2000". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akademicka Oficyna Wydawnicza Exit
technika
xxmagdaxx

BIOMECHANIKA I INŻYNIERIA REHABILITACYJNA stanowi piąty tom serii "Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna 2000" opracowanej i wydanej pod patronatem naukowym Komitetu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN. Dzieło powstało dzięki współpracy 71 autorów - badaczy i praktyków, reprezentujących czołowe polskie ośrodki naukowe i centra kliniczne. Pracę koordynowało Polskie Towarzystwo Biomechaniki przy wsparciu Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Politechniki Warszawskiej. Materiał podzielony na 20 rozdziałów zgrupowano w pięciu częściach: Biomechanika Ogólna; Biomechanika Medyczna; Biomechanika Sportu; Biomechanika Pracy, Układy Człowiek-Maszyna; Biomechanika Inżynierska, Ortopedyczna i Rehabilitacyjna. Na tle obecnego stanu wiedzy autorzy przedstawili najnowsze wyniki prac własnych. Książka jest zarówno monografią przeznaczoną dla pracowników naukowych, jak i nowoczesnym podręcznikiem przydatnym dla studentów, doktorantów i osób szkolących się w zakresie biomechaniki i inżynierii rehabilitacyjnej.

źródło opisu: http://www.exit.pl/tom5.htm

źródło okładki: http://www.exit.pl/images/t5.jpg