...I nie opuszczę cię aż do śmierci

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historie prawdziwe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jedność
8 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-7224-535-9
miłość, choroba
karolinka

...I nie opuszczę cię aż do śmierci – to książka, która jest świadectwem życia małżonków Anieli i Adama Czekajów z Zielenic (województwo małopolskie). Jest to wstrząsająca historia ich życia, bowiem Aniela doznała wylewu krwi do mózgu i została sparaliżowana 4 sierpnia 1942 r. jako młoda 29-letnia małżonka i matka. Choroba towarzyszyła jej w długim życiu, gdyż zmarła 1 stycznia 1989...

...I nie opuszczę cię aż do śmierci – to książka, która jest świadectwem życia małżonków Anieli i Adama Czekajów z Zielenic (województwo małopolskie). Jest to wstrząsająca historia ich życia, bowiem Aniela doznała wylewu krwi do mózgu i została sparaliżowana 4 sierpnia 1942 r. jako młoda 29-letnia małżonka i matka. Choroba towarzyszyła jej w długim życiu, gdyż zmarła 1 stycznia 1989 r.

Książka ukazuje z okresu niemal 47 lat dzieje rodziny, w której wychowało się pięcioro dzieci przy chorej matce i pełnym poświęcenia – wręcz heroizmu małżonku i ojcu Adamie.

źródło opisu: www.poczytaj.p

Anna | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

To książka wyjątkowa, niecodzienna, choć opisana w niej historia mogła się zdarzyć tysiącom z nas. Tylko w tym momencie natychmiast pojawia się pytanie: czy każdy, kogo dotknęłoby takie nieszczęście zachowałby się tak, jak Adam Czekaj? Zwłaszcza w latach czterdziestych, kiedy trwała hitlerowska okupacja, wszędzie toczyły się walki, albo po zakończeniu wojny, kiedy można było życie zacząć od nowa?

To opowieść pełna miłości, szacunku, wierności i oddania kochającej osobie, której przed ołtarzem przysięgało się ... "i nie opuszczę cię aż do śmierci", to niemal pięćdziesiąt lat opieki nad sparaliżowaną częściowo żoną, pięciorgiem dzieci, starzejącymi się rodzicami. Ale to też wspaniała, wzruszająca, pełna ciepła opowieść o najważniejszych ludzkich wartościach, o wzajemnym wspieraniu się w trudnych chwilach wszystkich członków rodziny - od rodziców głównego bohatera po jego dzieci, o wierze w Boga, który daje siłę i wiarę w najtrudniejszych chwilach życia, o wyrzeczeniach, które...

Kiara | 2016-01-18

Świetna książka opowiadająca o historii zwykłych, dobrych ludzi. Polecam

Justyna | 2013-02-14
małgosieńka | 2016-11-06