Nie trzeba bohatera - generał H.Norman Schwarzkopf

7 (18 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
It Doesn't Take a Hero : The Autobiography of General H.Norman Schwarzkopf
biografia, militaria, wojenna
WIG20

Doskonała biografia dowódcy międzynarodowych sił koalicji antyirackiej podczas I wojny w Zatoce Perskiej. Wciągająca lektura.

źródło opisu: własny

źródło okładki: scan własny

Felzmann | 2014-10-08
Przeczytana: 08 października 2014

Dość dobra autobiografia, ale wg mnie za dużo w niej kwestii wojskowych. Wolałbym bardziej zbalansowaną książkę. Pan generał jak to oficer, dość sztywno i niechętnie opisuje siebie i rodzinę. Nie ujawnia np. tego - co jest teraz w modzie - że się onanizował (a przecież każdy światły człowiek wie, że generał uprawiał samogwałt). Ale już np. o alkoholizmie matki wspomina. Ktoś powie, że cóż to za wielka sensacja. To dlaczego Schwarzkopf ukrywał to przez dziesięciolecia?
Ciekawe fragmenty: wspomnienia z 2 pobytów na wojnie w Wietnamie (szczególnie - opis uchybień żołnierzy i ogólnego burdelu w armii), no i wspomnienia z wojny w Zatoce Perskiej - której w całości poświęcone są ostatnie rozdziały książki.

lam4 | 2015-06-28

Człowiek czynu opisuje swoją drogę w armii, był chyba wszędzie. Ciekawe jest to jak potężnym mechanizmem jest wojsko USA. Wyciągają wnioski i uczą się na błędach. Zmieniają i kolor mundurku i swoje przepisy zależnie od potrzeb a jedno nie szkodzi drugiemu.

Kamil | 2014-04-27
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 16 marca 2014

Momentami przesiąknięta wypowiedziami określającymi jaka to Ameryka nie jest wspaniała. Niemniej jednak przedstawia sposób w jaki myśli generał i zaznajamia z historią, która jest jeszcze dość świeża.

cuernosdechivas | 2012-02-11

Polecam, rewelacyjna lektura.