Czarodziejka z Księżyca t. 2

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Cykl: Czarodziejka z Księżyca (tom 2)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Bishoujo Senshi Sailor Moon
komiksy
Judith

Czarodziejka z Księżyca i piękne wojowniczki szukają Księżniczki i tajemniczego Srebrnego Kryształu. Nadal trwa walka z Królestwem Ciemności.

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Wkp | 2014-11-24
Na półkach: Przeczytane, Manga, Komiksy
Przeczytana: 23 listopada 2014

Cztery czarodziejki przebudzone. Zło jednak nadal nie śpi, a poszukiwania kryształu nic nie dają. Bunny poznaje tajemnice Taksido, tak jak on poznaje jej, a na horyzoncie pojawia się Sailor V...

Jeszcze więcej akcji, humoru a przede wszystkim miłości. Aż trudno sie oderwać.

Polecam każdemu!

Heroine | 2015-12-14
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 14 grudnia 2015

Tym razem nie będę pisać całej recenzji. Zrobię dokładnie tak samo, jak poprzednim razem - przy ostatnim tomie zrecenzuję całą serię. Krótką notatkę jednak umieszczę i powiem, co sądzę o kolejnym tomie "Czarodziejki z Księżyca".

Tak szczerze mówiąc pierwszy tom podobał mi się nieco bardziej. Cóż, trudno się dziwić, skoro przeczytałam go prawie rok temu) i przez ten czas zdołałam obejrzeć nieco więcej (tak, obejrzeć, poza "Czarodziejką..." przeczytałam na razie tylko "Death Note" i trochę króciutkich historyjek dostępnych w internecie), więc i poznałam inne gatunki, które jednak interesują mnie o wiele bardziej niż magical girls. Ale czy manga była zła? Nie, zdecydowanie nie. Podobała mi się, ale bez fajerwerków. Pierwszy tom rzeczywiście odebrałam inaczej, ale nie zmienia to faktu, że jak na razie serię polecam - nie należy do tych najambitniejszych i najoryginalniejszych, ale jest przyjemna w odbiorze. Na zimowy wieczór z pewnością się nadaje!

OCENA:...

Krystal | 2011-10-20
Przeczytana: 2009 rok

Moje ukochane anime z dzieciństwa oraz manga, którą bardzo szybko połknęłam w zaledwie kilka tygodni. Niesamowita akcja, idealne postacie czy zabawne dopiski autorki, to tylko niektóre zalety komiksu, których jest znacznie więcej.
Chociaż tłumaczenie zawiera błędy ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne, a czcionka czasami jest większa niż powinna, to nie mogę zaprzeczyć, że w obliczu tak fantastycznej mangi, zupełnie mnie to nie obchodzi.
Obowiązkowa lektura dla fanów Czarodziejki!

Twilight88 | 2015-07-10
Przeczytana: maj 2015

Drugi tomik :3
Co tu wielce pisać, równie fajna jak reszta ;)

jessyxx | 2014-09-06
Przeczytana: 02 września 2014

tak jak w tomie pierwszym ;)

Herbaciarka | 2012-12-28

"Czarodziejka z Księżyca" to jedna z najpopularniejszych mang japońskich, uwielbiana przez czytelników na całym świecie (nie wyłączając mnie !). Historia opowiedziana w mandze różni się od tej opowiedzianej w anime, bo przede wszystkim jest krótsza - manga ma 18 tomów, zaś anime liczy 200 normalnych odcinków, 3 specialne i 3 kinówki.

Uwielbiam Czarodziejkę i wszystkim gorąco ją polecam :)

PS. Nieco dokładniejszy opis pochwalny zawarłam w opinii do pierwszego tomu :]

Carla | 2010-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2010

Akcja dzieje się bardzo szybko i chaotycznie, mimo to mistrzowskie rysunki i śmieszne wtrącenia autorki nadają atrakcyjności. Idealna dla każdego fana.

nena | 2011-03-27
Przeczytana: 27 marca 2004