Tajemniczy Tunel - Wyprawa do nowego świata

Tłumaczenie: Anna Wziątek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemniczy Tunel". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Schiffbruch in der Neunen Welt
978-83-245-8784-1
PahaludO

Lilly i Magnus trafiają do Nowego Świata. Na statku Krzysztofa Kolumba jako "majtkowie" uczestniczą w odkrywaniu Ameryki. Stwierdzają, że Kolumb fałszuje dziennik pokładowy, o mały włos nie przyłączają się do buntu i wreszcie dopływają do nieznanych wysp, których mieszkańcy witają ich nader serdecznie. W pewnym momencie jednak zaczynają się kłopoty: nie dość, że przez nieuwagę Magnusa Santa Maria idzie na dno, to jeszcze pojawia się niebezpieczny przeciwnik z poprzedniej części ich przygód. Lilly i Magnus stają przed zatrważającym pytaniem: czy kiedykolwiek uda im się wrócić do domu...?

| 2014-09-12
Na półkach: Przeczytane, ***5

Według mnie, najsłabsza część z całej serii, chociaż wątek zaniepokojenia jest...

Katedra | 2015-07-13

Dzisiejszy świat doprawdy mnie zadziwia. Promuje się często zwykły chłam bez specjalnej wartości intelektualnej, gdy tymczasem wartościowe pozycje pozostają całkiem niezauważone. Jeną z nich jest seria książek dla dzieci pt. ,,Tajemniczy Tunel". Przypadkiem będąc w sklepie z tanią książką kupiłam synkowi jedną z części ,,Czarny rycerz''. Syn (lat 10) przeczytał i się zachwycił, więc kupiłam kolejną ,,Wyprawa do nowego świata'' i przeczytałam sama.
Książki opowiadają o trójce przyjaciół Magnusie, Lilli i Albercie oraz podróżach w czasie. Albert jeździ na wózku inwalidzkim, ale jest bystry i zbira informacje dla podróżujących w czasie Lilli i Magnusa.
Dzieciaki w każdej części odwiedzają inną epokę i poznają wielkie historyczne postaci w tej części jest to Kolumb.
Oczywiście jak przystało na książkę przygodową jest też czarny charakter, niejaki Dubios, któremu dzielna trójka musi stawić czoła.
Sympatyczni bohaterowie, trzymająca w napięciu akcja i wiele historycznych informacji w...

Kowal | 2013-03-23
Przeczytana: sierpień 2012

Kolejny tom, o przygodach trójki dzieci i ich kawki. W tym tomie przeniesiemy się w czasy wielkich odkryć geograficznych, na pokładzie Santa Marii.
Jak w każdym poprzednim i następnym tomie książka posiada różnorakie informacje na temat Kolumba i jego głównego statku. Tylko w tym tomie, szczerze bałem się o losy bohaterów, czyli: czy dzieci wrócą całe i zdrowe do domu i czy ich wróg (z poprzedniego tomu) nie zrobi im krzywdy.
Jak w opinii o poprzednim tomie serii, polecam ją osobom młodym, które dopiero zaczynają swoją wielką przygodę z książkami.

Temu, który jednak zdecyduje się na dalsze czytanie serii książek o przygodach trójki nadzwyczajnych dzieci, to życzę miłego czytania!

Klakier | 2010-11-12
Przeczytana: 02 listopada 2010

Świetna siążka! Z całą pewnością godna polecenia. Uwielbiam tą serię książek! :)

PahaludO | 2010-09-05
Przeczytana: 04 września 2010