Dowód

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Alex Delaware (tom 24)
Wydawnictwo: Amber
Evidence
Poetyka

Nowy bestseller z psychologiem Alexem Delaware – najsłynniejszym bohaterem mistrza thrillerów psychologicznych numer 1. W niedokończonej budowli gigantycznej posiadłości nocny dozorca znajduje ciała mężczyzny i kobiety - zamordowanych i pozostawionych w makabrycznym pośmiertnym uścisku. Nawet porucznik Sturgis, choć rozwiązywał zagadki najokrutniejszych zabójstw, jest zaszokowany zbrodnią,...

W niedokończonej budowli gigantycznej posiadłości nocny dozorca znajduje ciała mężczyzny i kobiety - zamordowanych i pozostawionych w makabrycznym pośmiertnym uścisku. Nawet porucznik Sturgis, choć rozwiązywał zagadki najokrutniejszych zabójstw, jest zaszokowany zbrodnią, którą wyjaśnić może tylko jego instynkt i przenikliwość Alexa Delaware.

Ich umiejętności zostają wystawione jednak na próbę, w miarę jak wydłuża się lista podejrzanych. Egzotyczny książę, ekscentryczny spadkobierca fortuny, była kochanka zamordowanego – wszyscy pasują do łamigłówki ułożonej z szantażu, spisku i zemsty. A kiedy śledztwo skręca w nieoczekiwanym kierunku, sami śledczy mogą paść ofiarą furii osaczonego drapieżnika...

źródło opisu: [Amber, 2010]

gwiazdka | 2012-11-25
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 25 listopada 2012

Dałam książce 8 gwiazdek, bo mnie wciągnęła. Ma zalety dobrego kryminału, który kojarzy mi się z puzzlami, które po jednym wskakują na miejsce i ukazuje nam się obraz po części zupełnie inny niż się go spodziewaliśmy. Czyli ciekawe dochodzenie i jeszcze ciekawsze zwroty akcji.

aleczka | 2016-11-25

Wg mnie jedna ze słabszych książek autora. Zbytnie komplikacje, niektóre wątki nie do końca wyjaśnione- inne zbyt schematyczne... trochę mnie nudziła.

Przeczytana: 31 marca 2013

Ciekawie przekazana historia podwójnego morderstwa i zabójstwa policjanta w pozornie niewyjaśnionych okolicznościach. Cienie przeszłości okazują się mieć w tym przypadku nie lada znaczenie. Czy detektyw Milo poradzi sobie ze śledztwem, w które uwikłany jest wysoko postawiony i niewyobrażalnie bogaty szejk? Czy Alex okaże się równie niezastąpionym znawcą ludzkich umysłów, jak w innych historiach przedstawionych przez Jonathana Kellermana?
Polecam.

Po raz kolejny spędziłam czas bardzo dobrze przy książce Pana Kellermana.
Ciekawa intryga, fajne rozwiązanie.
Polecam.

Łukasz Kopeć | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Po tej książce raczej nie zostanę fanem Kellermana. Czyta się ją dość ciężko i opornie. Intryga nie jest może najgorsza, ale zabrakło mi jakichkolwiek emocji.

wierzbickaj | 2014-05-13
Przeczytana: 12 maja 2014

początek super, trzyma w niepewności do końca, fajne zwroty akcji, ale cała akcja jakoś sie strasznie wlecze

Michał | 2013-07-02
Przeczytana: 08 lipca 2013

Bardzo przyjemnie się czyta.

AlexDelaware | 2012-09-25

Fajna.