Stalingrad. Anatomia bitwy

Wydawnictwo: AWM
historia

Opis przebiegu tej gigantycznej bitwy wzbogacony 550, przeważnie nie publikowanymi dotąd, porażającymi swoim dramatyzmem fotografiami jawi się przed oczyma czytelnika niczym antyczna tragedia. Relacje obydwu walczących stron, oraz komentarza neutralnych obserwatorów wiernie oddają atmosferę tamtych dni, w czasie których ważyły się losy II wojny światowej.

Robert | 2013-07-18

Sam Piekałkiewicz historii raczej nie pisze, pozbierał do kupy wszelkie relacje, dokumenty, wspomnienia, wycinki prasowe, relacje radiowe. Obraz tamtych dni trzeba sobie stworzyć samemu, ale przy pomocy rewelacyjnych zdjęć, które są największą zaletą książki.

Zaletą książek Piekałkiewicza jest to, że nie są to książki, ale zbiory źródeł. Ponieważ nie mamy swobodnego dostępu do oryginalnych wojennych publikacji warto czytać Piekałkiewicza.

irman | 2016-10-15
Radek | 2016-04-27