Ukryte złoto

Wydawnictwo: AWM
83-7250-214-5
złoto, skarby, poszukiwania
historia

Niewiele spraw na świecie pobudza wyobraźnię człowieka tak intensywnie, jak myśl o odnalezieniu zaginionego skarbu. Autor prowadzi nas po śladach skarbów i poszukujących ich ekspedycji. Poznajemy historie: klejnotów koronnych angielskiego króla Jana bez Ziemi, złota konkwistadorów bogactwa zakonu templariuszy, skarbu Nibelungów, piratów i korsarzy, azteckich królów. Janusz Piekałkiewicz kolejny raz dowodzi, że historia jest pasjonującą dziedziną, którą można odkrywać z wypiekami na twarzy.

hinori | 2011-08-24
Na półkach: Mam, Przeczytane, Przerwane