Weź mnie w garść

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dać Świadectwo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Śródmiejski Ośrodek Kultury
Weź, garść
poezja
dona

Monika Mostowik, pisarka co się zowie, pokolenie lat siedemdziesiątych, zawsze młoda i wciąż budząca nadzieje literackie, aczkolwiek bardziej i bardziej spełniające się. W dotychczasowych publikacjach uzasadniła dość wyraziście swe prawo – bardzo kobiece prawo – do obecności w świecie współczesnej polskiej literatury. Najważniejsze, że jest dostrzegana poprzez swoją literaturę. I choć jej wiersze czy opowiadania budzą różne emocje, to nie przechodzi się obok nich obojętnie. Jej twórczość pozostawia w czytelniku zawsze swoisty ślad, znak zapytania pulsujący jednym słowem: dlaczego?... Nie wiadomo, czy szanowny czytelnik znajdzie odpowiedź na to pytanie w nowej książce Moniki „Weź mnie w garść”, która została wydana przez Śródmiejski Ośrodek Kultury jako Główna Nagroda w XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Dać Świadectwo”. Pewnym jest, że lektura tej książki w znacznym stopniu przybliży literackie oblicze Moniki, ale i otworzy nowe płaszczyzny jej twórczości.

agata | 2015-12-30
Chinatsu | 2013-03-08