Sekrety Krakowa. Ludzie zdarzenia idee

Wydawnictwo: WAM
historyczna

Prof. Michał Rożek, znawca dziejów i kultury Krakowa, autor wielu poczytnych książek, w swojej najnowszej odkrywa swoim czytelnikom sekretne treści miasta, pokazuje, jak odczytać bogatą symbolikę tajemnych znaków. Tajemnice królewskiego Krakowa, Sekrety krakowskich kościołów, Krakowianie nie z tej ziemi oto trzy integralne części najnowszej pracy Michała Rożka, który nieustannie poszukuje nowych twarzy miasta, aby rzetelnym, podanym piękną polszczyzną opisem zaciekawić współczesnych czytelników historią, tradycją, rolą i znaczeniem Krakowa. Książkę ilustrują czarno białe rysunki najciekawszych obiektów architektury Krakowa. Praca może służyć do opracowania nowych tras turystycznych zarówno miłośnikom amatorom, jak i profesjonalistom.

zosia | 2013-12-29
Przeczytana: 2011 rok