Siódma minęła, ósma przemija: przygody najwcześniejszych odkryć T.2

Tłumaczenie: Kazimierz Rapaczyński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Kieszonkowa PIW". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Sieben vorbei und acht vehrweht : das Abenteuer der frühen Entdeckungen
historia
adamats

Barwna opowieść od czasów starożytnych aż do okresu poprzedzającego wielkie odkrycia geograficzne ery nowożytnej. W oparciu o bogate źródła historyczne, autor kreśli historię wypraw podejmowanych przez poddanych faraonów, przedsiębiorczych wszędobylskich Fenicjan, Greków i Kreteńczyków, a także opisuje trud Wikingów poszukujących zielonego lądu i Malajczyków kierujących swe statki w kierunku...

W oparciu o bogate źródła historyczne, autor kreśli historię wypraw podejmowanych przez poddanych faraonów, przedsiębiorczych wszędobylskich Fenicjan, Greków i Kreteńczyków, a także opisuje trud Wikingów poszukujących zielonego lądu i Malajczyków kierujących swe statki w kierunku afrykańskiego kontynentu.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: skan z oryginału

Anna | 2016-10-20
Przeczytana: 1982 rok