życie prywatne,
historyczna

red. wyd. polskiego t. 5: Teresa Kulak; Tematyka tego tomu ukazuje nowe granice prywatności w XX w., poruszając takie problemy jak: życie w rodzinie, aborcja, rozwody, samobójstwa, stosunek do własnego ciała, do śmierci czy pornografia. Autorzy sporo miejsca poświęcają nowym wzorcom pobożności i roli Kościoła w życiu jednostki, ukazują różnorodność kulturową Europy na przykładzie katolików,...

red. wyd. polskiego t. 5: Teresa Kulak;
Tematyka tego tomu ukazuje nowe granice prywatności w XX w., poruszając takie problemy jak: życie w rodzinie, aborcja, rozwody, samobójstwa, stosunek do własnego ciała, do śmierci czy pornografia. Autorzy sporo miejsca poświęcają nowym wzorcom pobożności i roli Kościoła w życiu jednostki, ukazują różnorodność kulturową Europy na przykładzie katolików, komunistów, Żydów i imigrantów, a także tropią wszechobecność amerykańskiego mitu w kulturze europejskiej.

Lenkaite | 2014-02-23
Przeczytana: luty 2014

Hmmm, jesli kogoś nie zraża taki nawał faktów podanych w dość...suchej :] narracji, to na pewno będzie zachwycony, bo Autorom nie można odmówić wyczerpującego opracowania tematu :>

Johel | 2016-07-27
VeraSonatti91 | 2016-03-15