Maski Mercadii

Okładka książki Maski Mercadii Francis Lebaron
Okładka książki Maski Mercadii
Francis Lebaron Wydawnictwo: ISA Cykl: Cykl Maskarady (tom 1) fantasy, science fiction
Cykl Maskarady (tom 1)
Mercadian Masques
ISA
2001-01-01
2001-01-01
Przemysław Bieliński
fantasy mercadia magic gathering

Cykl maskarady jest bezpośrednią kontynuacją Burzy nad Rath.

Weatherlight, wraz z załogą, po ucieczce z Rath, dostaje się przez portal do Mercadii. Tam, statek zostaje skradziony przez Cho-Arrimów, a bezradna drużyna zostaje uwięziona przez Mercadyjczyków.

Czy Gerrard, którego nienawiść podsyca Takara stanie na nogi i odzyska swoje dziedzictwo? Czy ludność krainy od wielu lat targanej niepokojami i społecznie rozbita da radę przeciwstawić się rządom Kyrenów i Mercadyjskich dworzan? Kto tak na prawdę jest wrogiem?

Muszę przyznać, że po Burzy nad Rath byłem sceptycznie nastawiony, a jednak miło zostałem zaskoczony. Mamy logiczną i spójną historię, odwołującą się również do bratobójczej wojny. Klimat MtG jest zachowany (ubogo w czary, ale bogato w artefakty i istoty). Przyjemnie się czyta i dlatego fanom kultowej karcianki, jaką jest Magic: The Gathering - polecam :)

Cykl maskarady jest bezpośrednią kontynuacją Burzy nad Rath.

Jest to książka co najmniej przeciętna. Bardzo dużo się dzieje, ale koniec końców niewiele z tego wynika. Bohaterowie wielokrotnie są stawiani w sytuacjach ekstremalnych, które kończą się dla nich pomyślnie. Przez to pod koniec czytelnik już przestaje wierzyć w jakiekolwiek realne zagrożenie. Typowa opowiastka fantasy, której autor pod pozorem skomplikowanej fabuły kryje niepokonanych bohaterów, którzy z każdej potyczki wychodzą cało. To sprawiło, że miejscami książka jest po prostu tak przewidywalna, że już nic nie zaskakuje. Lektura na jedno popołudnie.

Sympatyczne czytadło, którego akcja osadzona jest w świecie "karcianki" Magic the Gathering. Lekka, łatwa i przyjemna lektura - dobra do pociągu lub samolotu [o ile nie jest się maszynistą lub pilotem, oczywiście:)].

• Magic The Gathering
  • Szeroko pojęta fantastyka