Cud nad Wisłą

Wydawnictwo: Czarne
978-83-7700-007-6
Lech Wałęsa
Ag2S

12 września 1989. Anioł zawiera pakt z Diabłem. Na rok Anioł dostaje Polskę dla siebie, Diabeł usuwa się w cień. Skutek jest natychmiastowy i zaskakujący – Lech Wałęsa pewnego poranka budzi się i odkrywa, że: zna perfect kilka języków, w tym łacinę, przeczytał, zrozumiał i zapamiętał wszystkie najważniejsze rozprawy filozoficzne, jest erudytą, rozsądnym strategiem, logicznym mówcą. Sielanka? Nie, ostra satyra polityczna, w której występują najważniejsze postaci ostatnich 20 lat polskiej historii: Tadeusz Mazowiecki, bracia Kaczyńscy, Bronisław Geremek, Jacek Kuroń, Adam Michnik i inni. Historia alternatywna w formie powieści, w której Marcin Wolski bawi czytelnika suspensem, thrillerem, romansem.
Ale Wolski dał Aniołowi tylko rok. Jakie będzie wejście Diabła, kiedy pakt wygaśnie? Zdradzamy: mocne.

Olaf | 2011-10-06
Przeczytana: 06 października 2011

Wyobraź sobie, że Wałęsa w pewnym momencie stał się Mężem Stanu, intelektualistą, człowiekiem odpowiedzialnym. Na skutek poczynań, nowej władzy, Polska, jest krajem z którym NAPRAWDĘ liczą się w świecie, a Jaruzel od dwudziestu lat nie mieszka nad Wisłą... Niesamowita wizja. Podziwiam autora za fantazję. Fascynująca rzecz dla wszystkich tych, którym wymiotować się chce od okropnej nudy naszej polityki. To ostatecznie okropnie przytłaczająca wizja tego, że mogło być naprawdę inaczej, a 4 czerwca 1989, mógł NAPRAWDĘ być dniem na miarę 11 listopada.

zrywoslaw | 2014-12-03

Jak Pan w ogóle śmie mnie atakować? Atakowanie mnie, myślenie źle o mnie jest zbrodnią!
Opis: w odpowiedzi na przedstawienie mu dokumentów tzw. TW Bolka.
Źródło: Plusy dodatnie, plusy ujemne.

Olaf Koprowicz | 2016-09-09

tylko dla zainteresowanych polityką