Carskie sieroty

Wydawnictwo: Klub Książki Katolickiej

Książka autora słynnego Montażu to historyczny thriller, którego tłem jest rewolucja październikowa — wydarzenie, jak mówi jedna z postaci powieści, nie tyle polityczne, ile “metafizyczne, apokaliptyczne, eschatologiczne”. Osnową akcji jest spisek mający na celu uwolnienie z rąk rewolucjonistów cara. Cara, który złożywszy abdykację, “osierocił” swoich poddanych, ale pozostał dla nich Bożym Pomazańcem, godnym najwyższej ofiary.

wiking | 2012-03-19

wspaniałe pióro Volkoffa powoduje, że czyta się z prawdziwym smakiem, jego przenikliwy umysł dostarcza niezapomnianych wrażeń zarówno estetycznych jak i mentalnych, a do tego temat niezwykle ciekawy Rewolucji październikowej 1917r, świat gdzie odwieczny porządek zostaje zastąpiony przez chaos (krway reżim Uljanowa finansowanego przez Niemcy, którego zbrojne ramię tworzy Feliks Edmundowicz wraz ze swymi sadystami Łotyszami i Chinczykami) zapowiadający najgorszy okres w dziejach Rosji i świata, a także historia cara Rosji Mikołaja II od czasów abdykacji do tragicznej śmierci wraz ze swoimi 3 córkami, synem, żoną, wiernymi sługami i zwierzętami. Bestialstwo bolszewików było i jest znakiem rozpoznawczym tej chorej sfory zwyrodnialców, których szaleństwo i zło jest namacalne.

archiwista_cyklista | 2013-09-28
Przeczytana: 2013 rok

Dobra ale smutna. Książka dla Białych, Białopolaków i Białofinów. Ew. dla Czarnej Sotni lub Zielonych.

Marcin Lipigórski | 2013-10-20
Przeczytana: 2006 rok

Bardzo dobra ale nawet nie w połowie taka jak Montaż.

herion1660 | 2016-10-23
Barbara | 2016-07-01