Death Note #10: Likwidacja

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
デスノート (Desu Nôto)
komiksy
kamil

Otoczony przez tłum wyznawców kiry, Near sięga po dość niekonwencjonalne metody, by wydostać się z pułapki. Jego podejrzenia w stosunku do Lighta przybierają na sile. Czy uda mu się zasiać ziarno wątpliwości w sercach członków grupy śledczej!?

źródło opisu: JPF, 2009

źródło okładki: http://jpf.com.pl

Rasia | 2016-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2016

Utwierdziłam się w przekonaniu, że klimat z pierwszych części już nie powróci i pewnie mam rację, ale tutaj nastąpił ciekawy zwrot akcji. Powiedziałabym, że nawet dość zabawny i nawiązujący do postaci, które gdzieś już przez opowieść się przewinęły. "Likwidacja" nie zachwyca, ale jest przydatnym umileniem czasu, gdy podróżuje się autobusem i nie ma się miejsca, by zabrać ze sobą jakąś obszerniejszą lekturę. Polecam; zwłaszcza w chwilach, gdy jest się skazanym na bezczynne siedzenie. :)

Klaudia | 2015-01-19
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Szkoda mi się zrobiła Matta.. bo tak na ty tomie sobie go przypomniałam :(

InsaneMind | 2014-06-19

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Następca L'a pod względem psychologicznym jest jak brat bliźniak przez to manga nie zmienia swojego charakteru. Zaraz po śmierci L'a głęboko się zastanawiałem nad zakończeniem mangi. Prawdopodobnie nie ja jeden... Ale tu nie o tym.
Near jak na dziecko doruwnuje inteligencją L'owi. Mello jest mniej błyskotliwy ale wciąż potrafi przechytrzyć Lighta.

Co tu dużo mówić. Fabuła brnie do przodu, charakterystyczne zwroty akcji ciągle są. Bardzo mi się podoba postawa Neara. W pewnych momentach kręci Lightem tak łatwo jak swoimi zabawkami. Zastanawiam się czy one nie symbolizują właśnie tego... Jedyny minus całego tomu to delikatnie ucięty dymek przez co nie widać połowy liter z początku linijek. Ale to nieważe - Bardzo przyjemnie się czyta. Kreska utrzymuje ten sam poziom co wcześniej, a młody Yagami zaczyna szaleć coraz bardziej.

Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy!