Ciężkie Motocykle Radzieckie

83-91522-9-3-8
Motocykle, budowa, konstrukcja
motoryzacja
zuczek667

To pierwsze na rynku polskim opracowanie zagadnień związanych z motocyklami produkowanymi w krajach byłej ZSRR. Motocykle wyposażone w silnik typu „boxer” obecnie występują często w zbiorach muzealnych i kolekcjonerskich. W przeważającej jednak większości są nadal użytkowane zarówno w stanie oryginalnym jak również po rozmaitych przebudowach i usprawnieniach. Pierwsza część publikacji to...

Pierwsza część publikacji to prezentacja i przegląd ciężkich radzieckich konstrukcji motocyklowych takich jak MW, M72, K750, Ural, Dniepr, itd. Zilustrowano tu modele, a także zaprezentowano ich dane techniczne.
Druga część dotyczy zagadnień obsługowo-serwisowych, gdzie zamieszczono opisy wszystkich czynności obsługowych oraz szczegółowo przedstawiono naprawy, od elementów napędowych zaczynając, a na zawieszeniach i wózkach bocznych kończąc.
Kolorowa wkładka zdjęciowa z wysokiej jakości fotografiami przedstawia wszystkie główne typy ciężkich motocykli radzieckich. Ksiązka przeznaczona jest dla posiadaczy i użytkowników radzieckich bokserów. Jednak ze względu na bogata część historyczna i fotograficzna każdy sympatyk jednośladów, militariów i motoryzacji powinien mieć ja na polce swojej biblioteczki.
Autorzy publikacji to Rafał Dmowski, znany dziennikarz motoryzacyjny związany min. z redakcja Świata Motocykli oraz Jacek Winiarski, mechanik i restaurator sowieckich bokserów.

Amara_Nomad | 2010-08-17
zuczek667 | 2010-08-17