MotoznaFca, czyli jaki samochód wybrać, żeby się nie przejechać

Okładka książki MotoznaFca, czyli jaki samochód wybrać, żeby się nie przejechać Sebastian Kraszewski
Okładka książki MotoznaFca, czyli jaki samochód wybrać, żeby się nie przejechać
Sebastian Kraszewski Wydawnictwo: Otwarte motoryzacja
motoryzacja
Otwarte
2020-10-05
2020-10-05

Osobę Kickstera poznałem oczywiście na YouTubie. Od początku spodobały mi się jego filmy. Otóż Kickster opowiadał o samochodach w sposób luźny i zabawny i dzięki temu jeszcze bardziej zainteresowałem się motoryzacją.
W swojej książce opisuje różne znane auta które jeżdżą lub też jeździły na polskich drogach. W każdym rozdziale opisuje wybrany model. Podczas czytania miałem wrażenie, że czytam scenariusz odcinków. Trochę mi to przeszkadzało jednak pomimo tego można dowiedzieć się wiele ciekawych i przydatnych informacji przy wyborze auta. Niestety, ale niektóre rozdziały były rozpisane na 2,3 strony gdzie nie było nic na temat usterek a to bardzo ważne jak ktoś chce zakupić to konkretne auto.
Tak szczerze to książkę dobrze się czytało jednak były powtarzany tekst żywcem wyjęty z filmów Kickstera a poza tym niektóre rozdziały powinny być dłuższe.

Niestety kupno tej książki nie było trafionym wyborem. Książka opiera się w głównej mierze na treściach z youtubowego kanału autora. Wiele tekstów zostało niemal skopiowanych z jego filmów na yt. Zamiast kupna tej książki polecam obejrzeć jego krótkie filmy, których forma jest zdecydowanie bardziej zabawna, a treść znacznie łatwiej przyswajana.

Bardzo fajna książka autor pokazuje nam inne spojrzenie na motoryzacje jaką codziennie widzi się na ulicach. Przy czym nie wieje od niej nudą jest napisana w sposób prosty i niemonotonny a przy tym humorystyczny. Trzeba również pochwalić szatę graficzną która jest bardzo ciekawa w odbiorze. Mam nadzieję że na polskim rynku wydawniczym będzie coraz więcej książek związanych z tą właśnie tematyką.

Czytając książkę oplułam siebie i kartki kilka razy ze śmiechu ;) Dowiedziałam się też ciekawych rzeczy. Lekka i przyjemna w czytaniu.

• Motoryzacja
  • Przeczytane w 2021
  • 52 książki w roku 2021

Dodaj cytat z książki MotoznaFca, czyli jaki samochód wybrać, żeby się nie przejechać