Wojtyła a kobiety. Jak zmienia się Kościół

Wydawnictwo: Świat Książki
Wojtyła's Women: How They Shaped the Life of Pope John Paul II and Changed the Catholic Church
Jan Paweł II, biografia
SillyGirl

Książka o naszym papieżu, inna niż wszystkie! Wyjątkowa opowieść nie tylko o wszystkich ważnych kobietach w życiu naszego papieża, od przedwcześnie zmarłej matki, po przyjaciółki i znajome. Prócz biografii Karola Wojtyły, napisanej z tego szczególnego punku widzenia, autor szeroko i kompetentnie omawia też stosunek Jana Pawła II do kwestii kobiecej. Na płaszczyźnie społecznej, politycznej,...

Książka o naszym papieżu, inna niż wszystkie!
Wyjątkowa opowieść nie tylko o wszystkich ważnych kobietach w życiu naszego papieża, od przedwcześnie zmarłej matki, po przyjaciółki i znajome. Prócz biografii Karola Wojtyły, napisanej z tego szczególnego punku widzenia, autor szeroko i kompetentnie omawia też stosunek Jana Pawła II do kwestii kobiecej. Na płaszczyźnie społecznej, politycznej, kościelno-religijnej, etycznej i duchowej.
Książka przybliża również poglądy wielkiego Polaka na takie kwestie jak: feminizm, rodzicielstwo, aborcja, antykoncepcja czy kapłaństwo kobiet.

Patrycja | 2014-01-03
Monia | 2013-12-12