Papież z Polski. Nasz święty

Wydawnictwo: Znak
8 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-240-1589-4
Snoopy

Pierwsza powieściowa historia papieża Polaka! Książki Pawła Zuchniewicza Jan Paweł II: „Będę szedł naprzód” oraz Jan Paweł II - nasz święty w jednym tomie. To trzymająca w napięciu, wzruszająca opowieść o człowieku, który odpowiedział na wezwanie Boże i zmienił życie milionów. Rozpoczyna się w chwili wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, potem śledzimy jego losy aż do śmierci w 2005 roku...

To trzymająca w napięciu, wzruszająca opowieść o człowieku, który odpowiedział na wezwanie Boże i zmienił życie milionów. Rozpoczyna się w chwili wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, potem śledzimy jego losy aż do śmierci w 2005 roku - od pełnego energii pielgrzyma, poprzez zamach na jego życie, jego rolę w upadku komunizmu w Europie aż do ostatnich lat wypełnionych ciężką chorobą i wątpliwościami, czy nie powinien ustąpić.
Towarzyszymy mu w tych wszystkich wydarzeniach, wchodzimy do domów jego przyjaciół, odczytujemy znaki, które nam pozostawił. Dzięki wartkiej narracji mamy wrażenie uczestniczenia w opisywanych sytuacjach.

To zapadająca głęboko w serce opowieść, która może stać się kolejnym świadectwem świętości naszego Papieża.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Wydawca

kasandra_85 | 2011-05-26
Przeczytana: maj 2011

Jan Paweł II był i jest wielką postacią. Ostatnio, z uwagi na beatyfikację, wydawanych jest coraz więcej książek opisujących życie i posługę tego niezwykłego człowieka. Bardzo cenię sobie literaturę duchową, dlatego nie mogłam oprzeć się pokusie i sięgnęłam po pozycję, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. „Papież z Polski. Nasz Święty” autorstwa Pawła Zuchniewicza to opasły tom, który jednak mimo prawie siedmiuset stron, czyta się rewelacyjnie niczym biograficzną powieść, czasami z uśmiechem na twarzy, czasami z łzą w oku. Zdecydowanie piękna i godna polecenia książka.

Dzięki tej pozycji będziemy świadkami wyboru Karola Wojtyły na Papieża i wszelkich wydarzeń jakie później miały miejsce. Od młodości, przez liczne wyjazdy, głoszone nauki aż po ciężką chorobę, będziemy mogli z bliska obserwować sylwetkę Jana Pawła II, którą przedstawiono z wielkim szacunkiem i poważaniem, jakie się tak wybitnej osobie należą. Przyjrzymy się blaskom i cieniom życia papieskiego i zobaczymy...

annaroza | 2016-05-30
Przeczytana: 2011 rok