Smokologia. Jak wytropić i obłaskawić smoka

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Debit
Tracking & taming dragons : a guide for beginners
83-7167-443-0
Wiórek

Najniezwyklejsza księga, z jaką młodzi czytelnicy dotychczas mieli do czynienia (nawet ci, którzy od dawna uważają się za czarodziei). Okładka stylizowana jest na czerwoną tłoczoną skórę, wnętrze – na gruby, wiekowy pergamin, a szata graficzna na starodruk. Szczegółowe omówienie najważniejszych gatunków występujących na świecie smoków, sposoby badania ich i obłaskawiania, opis smoczych obyczajów, zaklęcia i zagadki, tajemne smocze pismo i inne tajniki smokologii to oczywiście fascynujące zmyślenie.

Niepowtarzalny charakter nadają księdze nadzwyczaj starannie wykonane niespodzianki, takie jak koperty z sekretnymi liścikami, rozkładana „starożytna” mapa świata. Próbki smoczej skóry, łusek i smoczego pyłu o czarodziejskich właściwościach, informacje i ilustracje ukryte za otwierającymi się doklejonymi elementami, osobisty notatnik smokologa i inne. Księgę ogląda się i wczytuje w nią bez końca, tym bardziej, że tajemnicze oko smoka na ostatniej okładce zdaje się odbijać cały świat i rzucać smocze uroki – "Obejrzałeś już wszystko? Na pewno jeszcze nie!".

[Wydawnictwo: Debit, 2007]

darcixelo | 2016-11-21