Smokologia. Wielka księga smoków

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Debit
Dragonology - The Complete Book of Dragons
83-7167-279-8
smokologia, wielka, księga, smoków
Wiórek

SMOKI ISTNIEJĄ!!! Znaleziono notatnik smokologa, a w nim próbki smoczej skóry, łuski, smoczy pył oraz oko smoka. Okładka stylizowana jest na czerwoną tłoczoną skórę, wnętrze - na gruby, wiekowy pergamin, a szata graficzna na starodruk. Szczegółowe omówienie najważniejszych gatunków występujących na świecie smoków, sposoby badania ich i obłaskawiania, opis smoczych obyczajów, zaklęcia i...

SMOKI ISTNIEJĄ!!!

Okładka stylizowana jest na czerwoną tłoczoną skórę, wnętrze - na gruby, wiekowy pergamin, a szata graficzna na starodruk. Szczegółowe omówienie najważniejszych gatunków występujących na świecie smoków, sposoby badania ich i obłaskawiania, opis smoczych obyczajów, zaklęcia i zagadki, tajemne smocze pismo i inne tajniki smokologii to oczywiście fascynujące zmyślenie. Niepowtarzalny charakter nadają księdze nadzwyczaj starannie wykonane niespodzianki, takie jak koperty z sekretnymi liścikami, rozkładana "starożytna" mapa świata, próbki smoczej skóry, łusek i smoczego pyłu o czarodziejskich właściwościach, informacje i ilustracje ukryte za otwierającymi się doklejonymi elementami, osobisty notatnik smokologa i inne. Księgę ogląda się i wczytuje weń bez końca, tym bardziej że tajemnicze oko smoka na ostatniej okładce zdaje się odbijać cały świat i rzucać smocze uroki - "Obejrzałeś już wszystko Na pewno jeszcze nie!".

Filemona | 2011-09-18
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Kiedyś bardzo mi się podobało, teraz czar prysł, jednak nadal dobrze wspominam tę pozycję.

Graczkaktóragra | 2014-06-17

Dla miłośników opowieści o smokach.

esiu1991 | 2011-04-25

Ciekawy poradnik dla wszystkich początkujących znawców smoków z którego można dowiedzieć się co jedzą smoki, jakie są ich gatunki, jak je tresować i wiele innych ciekawostek. Ksiażka bardzo ładnie wydana, dobra na prezen np dla młodszego rodzeństwa.

Kanakuji | 2011-12-27

Bardzo fajna i ciekawa, bardzo mi się ta książka spodobała.

NightCookie | 2015-09-04

Uwielbiam książki z tej serii ^^

darcixelo | 2016-11-21
Anita | 2016-08-30