Fantasy. Ilustrowany przewodnik

Fantasty. The definitive illustrated guide
83-213-4318-X
fantasy
Iselor

Historia fantasy od skromnych początków do obecnej różnorodności podgatunków, takich jak fantasy baśniowa, magia i miecz, heroic fantasy. Informacje o wszystkich ważnych filmach fantasy - zarówno kinowych jak i telewizyjnych - a także o najważniejszych serialach. Biografie pisarzy, ilustratorów, grafików i wydawców w kontekście ich prac i najbardziej znanych dzieł. Bohaterowie fantasy, ich...

Bohaterowie fantasy, ich przeciwnicy i towarzysze, elfy krasnoludy, gnomy, hobbici.

Najważniejsze gry komputerowe, fabularne, figurkowe, karciane, planszowe oraz paragrafowe.

Najpopularniejsze światy fantasy: Śródziemie J.R.R. Tolkiena, Lankhmar Fritza Leibera, Świat Koła Roberta Jordana, Hogwart J.K. Rowling, Świat Dysku Terry'ego Pratchetta, Świat Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego.

Iselor | 2017-09-21
Przeczytana: 21 września 2017

Bogato ilustrowana książka w formacie A4 z 2003 roku. Stanowi podstawowe dla polskiego fana fantastyki nurtu fantasy, obok "Rękopisu znalezionego w smoczej jaskini" Sapkowskiego, źródło wiedzy w tym temacie. O ile jednak Sapkowski w swoim dziele skupił się tylko na literaturze, książka pod redakcją Davida Pringle'a obejmuje literaturę (krótki opis najważniejszych światów fantasy i postaci je zamieszkujących, a także podgatunków fantasy), jej twórców (biografie pisarzy), filmy i seriale (najważniejsze) od początków kinematografii do około 2003 roku, czasopisma fantasy oraz krótkie wzmianki o grach planszowych, RPG, karcianych i komputerowych. Ze względu na datę wydania nie ma informacji o najnowszych filmach czy serialach, ale trudno; na rynku antykwarycznym ani obecnym nie znajdziecie nic lepszego. To obowiązkowe kompendium wiedzy dla każdego fana fantasy.

Azog | 2012-12-09
Przeczytana: 05 września 2012

Świetnie przedstawiona historia literatury fantasy, z bardzo interesującą przedmową autorstwa kochanego Terry'ego Pratchetta. Bo który miłośnik fantasy go nie kocha, co?

Mary Lipinska | 2018-04-03
Arylin | 2017-12-05