Fantasy. Ilustrowany przewodnik

Fantasty. The definitive illustrated guide
83-213-4318-X
fantasy
Iselor

Historia fantasy od skromnych początków do obecnej różnorodności podgatunków, takich jak fantasy baśniowa, magia i miecz, heroic fantasy. Informacje o wszystkich ważnych filmach fantasy - zarówno kinowych jak i telewizyjnych - a także o najważniejszych serialach. Biografie pisarzy, ilustratorów, grafików i wydawców w kontekście ich prac i najbardziej znanych dzieł. Bohaterowie fantasy, ich...

Bohaterowie fantasy, ich przeciwnicy i towarzysze, elfy krasnoludy, gnomy, hobbici.

Najważniejsze gry komputerowe, fabularne, figurkowe, karciane, planszowe oraz paragrafowe.

Najpopularniejsze światy fantasy: Śródziemie J.R.R. Tolkiena, Lankhmar Fritza Leibera, Świat Koła Roberta Jordana, Hogwart J.K. Rowling, Świat Dysku Terry'ego Pratchetta, Świat Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego.

Azog | 2012-12-09
Przeczytana: 05 września 2012

Świetnie przedstawiona historia literatury fantasy, z bardzo interesującą przedmową autorstwa kochanego Terry'ego Pratchetta. Bo który miłośnik fantasy go nie kocha, co?

Adannyel | 2017-05-20
Oli_10 | 2016-08-08