Wiersze. Zielniki

978-83-7576-082-8
poezja, ilustracje
poezja
asia

Wybrane wiersze Noblistki jako element kompozycji zielników Elki Hołoweńko-Matuszewskiej.

"Zielniki", unikatowe kompozycje z wierszami Bolesława Leśmiana i Wisławy Szymborskiej, prezentowane były m.in. W warszawskiej galerii Buffo. Artystka należy do zakopiańskiego Związku Plastyków, brała udział w wielu wystawach zbiorowych.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Darya | 2011-06-02

Małe dzieło sztuki. Bardziej do oglądania niż czytania, jako, że odręczne pismo może być trudne do odszyfrowania. Nie przeszkadza to, ale w delektowaniu się tym zbiorem. Osobiście uwielbiam twórczość Szymborskiej i wydanie jej wierszy w takiej oprawie bardzo mi przypadło do gustu.

Lenkaite | 2013-01-25
Przeczytana: marzec 2009

Skarb dla ucha, ducha i oka :))), czyli piękne wiersze w zupełnie niezwykłym, starannie dopracowanym wydaniu.

anaszko | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Geniusz literacki to właśnie Szymborska. Każdy jej wiersz jest genialny w każdym calu. Piękne wydanie wierszy polskiej Noblistki w połączeniu z "Zielnikami" - po prostu arcydzieło.

| 2013-09-28

Cudowne wydanie - wspaniałe na prezent.

missbrodka | 2014-01-04

Piękna poezja, pięknie wydana.

Bleaktree | 2016-06-16

Przepiękny album! Wygrany jako nagroda - i, zaiste, jest to nagroda!

Tamara | 2013-10-12

Piękna, wrażliwa poezja cudownie wydana. Za to kocham książki!

sunflower83 | 2016-07-19
Na półkach: Poezja, Przeczytane