Pieśni

83-7009-485-6
pieśni, śpiew, chór
muzyka
zgrzewa

Oprac.: Marta M. Kacprzak i Izabela Winiarska. Transkrypcja zapisów nutowych i wstęp muzykologiczny: Tadeusz Maciejewski. Z okazji Roku Rejowskiego 2005, w 500. rocznicę urodzin Poety, przygotowano bogatą edycję wszystkich jego pieśni. Wczesne wydania utworów, stanowiące podstawę edycji, są przechowywane w zbiorach Biblioteki Narodowej, Zakładu Narodowego im. Ossolińskich oraz Fundacji XX...

Z okazji Roku Rejowskiego 2005, w 500. rocznicę urodzin Poety, przygotowano bogatą edycję wszystkich jego pieśni. Wczesne wydania utworów, stanowiące podstawę edycji, są przechowywane w zbiorach Biblioteki Narodowej, Zakładu Narodowego im. Ossolińskich oraz Fundacji XX Czartoryskich przy Muzeum Narodowym w Krakowie.

Wśród zamieszczonych utworów znajdują się trzy psalmy związane z "Psałterzem Dawidów" oraz osiem pieśni autorstwa Reja lub jemu przypisywanych. Publikację urozmaicają reprodukcje wybranych stron unikatowych oryginałów.

Edycja pieśni Reja ma również walor praktyczny - zawarta w niej uwspółcześniona wersja oryginalnego zapisu nutowego może być wykorzystywana przez zespoły chóralne. Publikacja powstała z inicjatywy Konsystorza Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.

Karolina Pastor | 2014-02-11
olka__t | 2013-12-25