Wielka Wojna na Jurze

Wydawnictwo: Libron
historyczna

Przebieg wydarzeń i cmentarze wojenne I wojny światowej między Krakowem a Częstochową. Jura Krakowsko-Częstochowska to atrakcyjny turystycznie region rozpoznawalny głównie za sprawą efektownych wapiennych ostańców skalnych oraz Orlich Gniazd, czyli malowniczych ruin zamków obronnych pochodzących z czasów Kazimierza Wielkiego. Obszar prawie w ogóle nie jest kojarzony z wydarzeniami I wojny światowej. Temat ten funkcjonował do niedawna w dość wąskim gronie pasjonatów, natomiast w dostępnej lite

zdzich | 2013-10-14
GallAnonim | 2017-02-02