Próba błękitnego wazonu czyli Jak pokonywać przeciwności

Okładka książki Próba błękitnego wazonu czyli Jak pokonywać przeciwności Peter Bernard Kyne
Okładka książki Próba błękitnego wazonu czyli Jak pokonywać przeciwności
1997-01-01
Orhan Wasilewski
pokonywanie przeciwności

Miłego trudne początki
Książka trafiła w moje ręce zupełnie przypadkowo. Kupiłem ją w pakiecie z innymi książkami. Początkowo nie chciałem jej czytać ze względu na brzydką okładkę (tak okładka ma dla mnie znaczenie 🙂) oraz przez to, że jest raptem 60 stronicową książką. Przez dłuższy czas uważałem, że cienkie książki są gorsze od tych opaslych tomów. To jedne z moich błędnych przekonań, które na szczęście się pozbyłem 🙂
Po przeczytaniu tej książki okazało się, że nawet cienkie książeczki mogą być bardziej wartościowe niż niejedna gruba książka.

W telegraficznym skrócie (uwaga spoiler!)
Książka opowiada historię Williama E. Pecka, weterana wojennego pozbawionego lewej ręki i nogi, jednakże pełnego energii i chęci do pracy. Znajduje on zatrudnienie w firmie Kapitana Ricksa i od razu zostają przydzielone mu najgorsze zadania. Kapitan Ricks chcąc awansować Pecka na ważne stanowisko poddaję go próbie – nakazuje mu kupić błękitny wazon w sklepie z fajansem. Nie jest to proste zadanie gdyż kapitan Ricks dopilnował, aby Peck napotkał mnóstwo przeszkód na swojej drodze.
Pewnie domyślasz się zakończenia tej historii dlatego opowiem Ci jak do niej doszło.

Zrobi się!
To zdanie było mottem życiowym, którym kierował się Peck. Nauczył się tego w wojsku będąc na wojnie. Peck nie dopuszczał do siebie opcji, że może się coś nie udać zrealizować. Traktował załatwianie spraw jak walka na śmierć i życie, tak jak w walce na wojnie. Wykładał wszystkie siły w to, aby zrealizować postawione przed nim cele. To była jego recepta na sukces.

Przecież to nic szczególnego…
Możesz pomyśleć, że ta książka nie wnosi do Twojego życia nic szczególnego. Przecież to wiadome, że na drodze do sukcesu nie wolno się poddawać. Masz rację. Pamiętaj jednak, że takie „rzeczy oczywiste” należy sobie utrwalać, aby o nic nie zapomnieć. To tak jak z mięśniem – nieużywany zanika. Krótkie książki przedstawiające motywujące historie są idealnym sposobem na ćwiczenie mięśnia motywacji. Mi to pomaga. Przeczytaj te książkę i sprawdź czy pomoże i Tobie 🙂

www.ksiazkimotywacyjne.pl

Miłego trudne początki

Opowieść o silnym duchu walki i o nie poddaniu się mimo przeciwnościom stojącym na drodze do realizacji wytycznych celów. W jedynym zadaniu chcieć znaczy móc. Inspirująca lektura obowiązkowa.

zaledwie kilkadziesiąst stron, a niosą ze sobą tak wiele. Przesłanie proste i przydatne w każdej dziedzinie życia: jeżeli na czymś naprawdę Ci zależy - walcz o to do końca i nie poddawaj się mimo przeciwności losu.

z pozoru niewinna cieniutka ksiazeczka a niesie w sobie przeslanie, warto przeczytac by dowiedziec sie jak wazne jest pokonywanie tego czego z pozoru pokonac sie nie da.

• 2016
  • Kolejka3 Kiedyś
  • Rozwojowe
  • Sprzedam

Dodaj cytat z książki Próba błękitnego wazonu czyli Jak pokonywać przeciwności