Próba błękitnego wazonu czyli Jak pokonywać przeciwności

Tłumaczenie: Orhan Wasilewski
Wydawnictwo: Medium
The Go-getter
83-85312-67-6
pokonywanie przeciwności
Monika Góźdź

Pan Alden P. Ricks, znany jako Kapitan Ricks, zajmował się niegdyś handlem i transportem drewna. Teraz, jako starszy pan na emeryturze, "wtrąca się" od czasu do czasu w sprawy firmy, którą kierują: jego zięć - dyrektor Niebieskiej Gwiazdy - Matt Peasley oraz pan Skinner - prezes i dyrektor firmy Drewno i Tartaki Ricksa. Firma przeżywa chwilowe kłopoty i Kapitan podejmuje się zadania doboru pracownika na jedno z ważniejszych stanowisk w firmie. Musi być to człowiek rzetelny, godny zaufania i przede wszystkim uczciwy. Wkrótce zjawia się William E. Peck, weteran wojenny pozbawiony lewej ręki i nogi, jednakże pełen energii i chęci do pracy. Znajduje on zatrudnienie w firmie Kapitana Ricksa i od razu zostają przydzielone mu najgorsze zadania. To on właśnie zostanie poddany próbie. Jak ona wyglądała, czy Peck przeszedł ją pomyślnie?

Czerwo | 2014-01-27
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

zaledwie kilkadziesiąst stron, a niosą ze sobą tak wiele. Przesłanie proste i przydatne w każdej dziedzinie życia: jeżeli na czymś naprawdę Ci zależy - walcz o to do końca i nie poddawaj się mimo przeciwności losu.

Monika Góźdź | 2010-08-09

z pozoru niewinna cieniutka ksiazeczka a niesie w sobie przeslanie, warto przeczytac by dowiedziec sie jak wazne jest pokonywanie tego czego z pozoru pokonac sie nie da.

majewsky | 2016-09-26
Przeczytana: 26 września 2016