Księga Julii

5 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-61194-66-8
kultura, literatura
Kamila

Pewnego całkiem zwyczajnego dnia Julia gubi klucz od domu. Wyrusza na jego poszukiwanie, a wtedy nic już nie jest w stanie zatrzymać lawiny niezwykłych przygód i zaskakujących wydarzeń. Księga Julii to opowieść o poszukiwaniu niezwykłości w codziennym życiu. O tym, że otaczające nas rzeczy wcale nie są takie zwyczajne, jeśli tylko umie się spojrzeć na nie z innej perspektywy. To książka...

Księga Julii to opowieść o poszukiwaniu niezwykłości w codziennym życiu. O tym, że otaczające nas rzeczy wcale nie są takie zwyczajne, jeśli tylko umie się spojrzeć na nie z innej perspektywy. To książka opowiadająca o odkrywaniu piękna i radości w codziennych zmaganiach, a także o samotności, potrzebie przyjaźni i marzeniach.

„Księga Julii” to poruszająca historia dziecka samotnego pośród rodziny. Julia pozostawiona bez wsparcia, ciepła i miłości ucieka przed cierpieniem w świat wyobraźni, bajek, baśni i odkrywanych cudów natury. Ten magiczny świat jest zawsze tuż obok, w nim znajduje odpowiedzi na trudne pytania. Mądrość płynąca z książek i obserwowanej wnikliwie przyrody staje się dla dziewczynki przewodnikiem po świecie wartości. Uczy, jak odróżnić dobro od zła, prawdę od fałszu, uczciwość od nieprawości. To bardzo osobliwa książka, przynosząca nadzieję na to, że nawet w najbardziej trudnych warunkach można odnaleźć w sobie siłę, aby wzrastać.

Violetta Bieszczad – psycholog, specjalista w zakresie terapii uzależnień i przemocy w rodzinie.

Demispectra | 2015-01-03
Przeczytana: 2013 rok

Zwykła książka. Nie jest w niej coś orginalnego czy coś... Po prostu jest dobra

SowaB | 2011-09-06
Asheraa | 2014-05-19