Myśl starożytna

83-7363-128-3
filozofia starożytność
filozofia i etyka
Ahuramazda

Myśl starożytna obejmuje w jednym tomie pełnię dziejów myśli starożytnej niechrześcijańskiej, a zarazem przedstawia ją w całym jej bogactwie, z niesłychaną logiką wywodu i przy zachowaniu powagi i głębi naukowej analizy. [...] Znakomita to książka w każdym aspekcie. Jej zwartość czyni wywód jaśniejszym i pozwala uwypuklić wagę poszczególnych problemów: Wyraziście zarysowuje się właściwa myśli starożytnej jej wewnętrzna spójność, a zarazem przejrzyście zaznaczają obecne w niej przełomy. [...] Swoistość pisarstwa Giovanniego Realego, wyrażająca się w szczególnego rodzaju połączeniu naukowego znawstwa i lekkości stylu, czyni z jego nowego dzieła książkę prawdziwie potrzebną/ - prof. Dobrochna Dembińska-Siury (UW).

Olaf | 2013-01-11

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Troszeczkę ze mnie oszust, bo w którymś momencie tej buły wymiękłem (grubo po połowie) ale i tak za pewne jak do Tatarkiewicza wrócę. Jest to skrót czy bardziej esencja pięciotomowej historii filozofii starożytnej tegoż autora. Muszę się pochwalić, ze miałem egzamin z tłumaczem tej książki i wykłady. Egzaminował jak z najczarniejszych opowieści o stosach, widłach i prześladowaniach :D Ale poprawki nie miałem.

Micro | 2016-03-14

Profesor na uczelni miał duże zastrzeżenia co do opisu drugiego żeglowania Platona. Twierdził, że autor w ogóle nie zrozumiał o co w tym chodziło, więc postanowiłem go pominąć. Co do reszty filozofów bardzo dobrze opisani.

książek: 2061
AnnaSikorska | 2015-11-17