Baśnie i legendy różnych narodów

Wydawnictwo: Siedmioróg
83-7162-868-4
antologia, opowiadania, bajki
PannaP

Nowy, bogaty zbiór zawiera najpiękniejsze i najpopularniejsze baśnie i legendy różnych narodów. Są to opowieści, w których obok bohaterów z rzeczywistego świata występują dobre i złe duchy, zaczarowane królewny i czarnoksiężnicy. Książka stanowi ciekawą, rozwijającą wyobraźnię lekturę dla dzieci, a także pomoc w realizowaniu programu szkolnego dla nauczycieli.

książek: 2027
Yenna | 2014-03-14

Gdy byłam mała mama czytała mi te legendy co wieczór. Nie umiem stwierdzić ile razy słyszałam każdą z nich, a potem ile razy sama je czytałam. Baśnie napisane zostały lekkim stylem idealnym do tego typu historii. Znajdziemy tu legendy bardzo dobrze nam znane, ale nie zabraknie też czegoś nowego. Książka zawiera w sobie zarówno europejskie podania, ale nie zabraknie tu też gratki dla miłośników wschodu. Słowem jest to zbiór fantastycznych baśni i legend.

Jadwiga | 2013-10-01
Przeczytana: październik 2004

Moja ulubiona książka. Przeczytałam ja mając 9 lat i ciągle do niej wracam. Idealnie nadaje się na prezent dla małego czytelnika. Znajdują się w niej bajki znane jak o Jasiu i o łodydze fasoli, Śpiąca królewna, czy Brzydkie kaczątko, ale też nieznane mi zupełnie, jak już moja ulubiona Córka słońca i księżyca lub Szach Kobad i gadająca papuga. Jest co poczytać i dla chłopca i dziewczynki. Prawie każda baśń jest z innego kraju (powtarzają się tylko 2). Jedyny minus jest taki, że nie ma baśni polskiej.

książek: 2061
AnnaSikorska | 2015-11-12

Każdy naród ma bardzo wiele baśni i legend. Kilka najbardziej znanych każdy z nas poznał w swoim dzieciństwie odkrywając z nimi wiele prawd i społecznych wzorców. Dowiadywaliśmy się, że warto być uczciwym, ale jednocześnie i przebiegłym wobec tych, którzy chcą nas podstępem pokonać; skromnym, ale jednocześnie pozwolić sobie na wielkie marzenia ograniczające się do poślubienia księżniczki lub królewicza. Były też takie, które przekonywały nas, że nauka i praca popłacają, a obok nich przekonujące, że lepiej być leniwym i sprytnym. Wszystkie te prawdy znajdziemy i w zbiorze „Baśni i legend różnych narodów” wydawnictwa „Siedmioróg”. Mali i duzi czytelnicy zostają wprowadzeni w magiczny świat wyobraźni, w którym siekiery same rąbią drwa, a wozy jeżdżą bez koni, w którym podłoga w pokoju księżniczek może prowadzić do pięknego świata pełnego klejnotów i zabawy. Spotkamy tu też złośliwe elfy, przebiegłego sąsiada, malutkiego Bebełe, zaczarowanego szczupaka i wiele innych interesujących...

| 2014-12-08
Rousseau | 2014-09-02